W Stalowej Woli

Komputer radnego?

Komputer radnego?

Zgodnie z obietnicą wracamy do historii, której głównym bohaterem jest stalowowolski radny PiS Grzegorz Męciński. Kilkanaście lat temu od mieszkańca Stalowej Woli pożyczył on komputer. Sprzętu nigdy nie oddał a z jego właścicielem rozliczył się dopiero po interwencji naszej redakcji.

– Kiedy mam dług po nocach spać nie mogę, a radny nie ma wstydu. Od chwili, kiedy na jego prośbę pożyczyłem mu komputer minęło już kilkanaście lat , wtedy jeszcze pracował w komisie z telefonami. Stamtąd się znamy. Pomogłem, bo sprzęt był mu potrzebny, ale nie sądziłem, że nie doczekam się zwrotu – opowiada mieszkaniec Stalowej Woli, który wówczas zajmował się serwisowaniem komputerów. Dla czytelników chce pozostać anonimowy. Jednak zastrzega, że jeśli radny zaprzeczy jego słowom, jest gotów powtórzyć je w sądzie, pod przysięgą.

Mieszkaniec, o którym można powiedzieć, że jest znanym w środowisku społecznikiem ma dobre serce toteż nie naciskał na natychmiastowy zwrot własności, ale przy okazji kolejnych spotkań przypominał o tym regularnie. – Dawałem mu adres, umawialiśmy się, a potem on nie przyjeżdżał – wspomina mężczyzna. Mijały miesiące a potem lata.

Kiedy Grzegorz Męciński uzyskał w 2014 roku mandat radnego Prawa i Sprawiedliwości o zwrot komputera nagabywał go częściej. Bez rezultatu. W kwietniu tego roku swoją historię opowiedział dziennikarzom licząc na pomoc. W sprawie tej 29 kwietnia zadaliśmy radnemu kilka pytań, do których miał się odnieść. Sam zaproponował, że najlepiej będzie mu odnieść się do tej historii pisemnie. Niestety na pytania nigdy nie odpowiedział. Musiało go chyba ruszyć sumienie, skoro pod koniec czerwca zadzwonił do swojego wierzyciela, umówił się z nim przed bankomatem i wypłacił równowartość pożyczonego komputera, 1700 złotych.

W niedzielę po naszej zapowiedzi ze w najbliższym czasie opublikujem historię o radnym ,Pan Grzegorz Męciński odwiedził osobiście mieszkańca  i prosil aby temat sie jednak w mediach nie ukazał . Dlaczego ? Pozostaje nam się jedynie domyślać.

Grzegorz Poniedzielski 

23 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021

Usuwają awarię na osiedlu Rozwadów

stw24.pl18 października 2021