kultura i rozrywka

Koncert „Słowa muzyką malowane”

Koncert „Słowa muzyką malowane”

O tym, jak młodzi ludzie realizują swoje muzyczne i literackie pasje mogli przekonać się ci, którzy zjawili się 9 grudnia w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli ona koncercie „Słowa muzyką malowane”. Tegoroczny koncert nosi tytuł „Inspiracje plastyczne”.

W auli PSM na scenie wystąpili się zarówno uczniowie PSM, uczestnicy warsztatów literackich „Wers” z MBP. Ci ostatni zaprezentowali wybrane wiersze piosenkarza i poety Marka Grechuty z cyklu „Śpiewające obrazy”, zaś Karina Jurewicz uczestniczka warsztatów od 2009 r. oprócz swojej poezji pokazała także autorskie szkice i rysunki.

Na scenie wystąpili poeci Aleksandra Knap, Gabriella Sharkey, Patryk Więch, Weronika Kalandyk, Alicja Czech oraz recytatorzy Paulina Pamuła, Zuzanna Czech, Grzegorz Wryk. Oprawę muzyczną zapewnili zaś Gabriela Krasoń (flet) , Błażej Mokrzak (fortepian), Aleksandra Knap (fortepian) i Paulina Pamuła (skrzypce).

Warsztaty „Wers” działają od 2000 roku i skupiają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych klas IV-VI, gimnazjalistów oraz licealistów. Młodzi ludzie na zajęciach w bibliotece uczą się zasad konstruowania utworów literackich, poznają teorię poetyki, historię literatury, uczestniczą w turniejach jednego utworu, spotykają się ze stalowowolskimi poetami. Warsztaty prowadzą Stanisława Bieńko-Stachyra i Joanna Rybak.

Impreza w PSM „Słowa muzyką malowane” realizowana jest w ramach zadania „Promocja muzyki i twórczości literackiej dzieci i młodzieży” finansowanego przez Gminę Stalowa Wola. Występ zorganizowali: Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej „Crescendo” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza.

DSC06498

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

stw24.pl14 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021