Koniec wspaniałej serii

W sobotę 31 października odbyła się 15 kolejka rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi. Nasi piłkarze tym razem wybrali się na wycieczkę do Legionowa na spotkanie z miejscową Legionovią. Po serii 10 meczy bez porażki nasi zawodnicy miejsce w ścisłej czołówce tabeli. Także apetyty na kolejne 3 pkt i umocnienie mocnej pozycji był wielki.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy chcieli szybko narzucić zielono-czarnym swój styl gry. Nasi zawodnicy nastawili się więc na grę z kontry, która mogła przynieść szybko korzyści. W 3 min. świetne prostopadłe otrzymał Jabłoński, zszedł z piłką do środka i uderzył. Jednak uderzenie nie dość, że było bardzo słabe to jeszcze niecelne. Dalsza część gry to przede wszystkim gra w środku pola. Przewaga optyczna wciąż należała do gospodarzy, którzy wysokim presingiem próbowali wymusić jakieś błędy na podopiecznych Jaromira Wieprzecia. Prawie udała się ta sztuka w 25 min. kiedy to jeden z piłkarzy Legionovi był faulowany tuż przed polem karnym , sędzia jednak nie przerwał gry. Do piłki doszedł kolejny zawodnik gospodarzy i technicznym uderzeniem próbował pokonać Tomka Wietechę. Piłka na całe szczęście odbiła się tylko od spojenia i wróciła na boisko. Stalowcy odpowiedzieli w 32 min. kiedy to w polu karnym piłkę dostał Tomasz Płonka, obrócił się i uderzył z woleja. Piłka jednak minęła spojenie bramki o kilka centymetrów. Końcowe minuty pierwszej połowy, to znów przede wszystkim walka w środkowej części boiska.

Drugie 45 minut nie mogło się chyba zacząć lepiej dla naszych piłkarzy, ponieważ w 49 min. za drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę wyleciał z boiska Leustek. Nasi zawodnicy natychmiast postanowili wykorzystać ten prezent i rzucili się do ataku. Jednak atakom tym brakowało pomysłu oraz wykończenia. Gospodarze co logiczne w ich sytuacji nastawili się na grę z kontry. I na nasze nieszczęście jedna z tych kontr zakończyła się sukcesem kiedy to po podaniu z prawej strony, na piąty metr piłkę otrzymał Szczepański i pewnym strzałem z najbliższej odległości pokonał Wietechę. Nic tak nie boli jak bramka stracona, kiedy gra się w przewadze. Mecz nabrał w tym momencie tempa, ponieważ Stalowcy szybko chcieli odrobić stratę jednej bramki, natomiast gospodarze coraz groźniej kontratakowali. W 78 min. mało brakowało a kilejna z takich akcji Legionovii zakończyła by się sukcesem. Tym razem z piłką w pole karne wpadł Kozłowski i strzałem w krótki róg próbował pokonać naszego bramkarza. Na całe szczęście Wietecha  po raz kolejny potwierdził swoje umiejętności wybijając piłkę na rzut rożny. W 83 min. znów świetną akcję przeprowadzili gospodarze. Po dobrym rajdzie i podaniu z lewej strony pola karnego, groźnie na bramkę Stali uderzali zawodnicy Legionovii, jednak i tym razem lepszy okazał się nasz doświadczony golkiper. Zielono-czarni starali się przenieść ciężar gry pod pole karne przeciwnika, jednak tego dnia nie wychodziło im to tak jakby sobie tego życzyli. Dośrodkowania na rosłego Płonkę z reguły były niedokładne, strzały z dystansu Łanuchy niecelne. W 90 min. gospodarze dobili słabo grających Stalowców ładnym uderzeniem z ok 25 metrów. Piłka przeleciała nad broniącym Wietechą i wpadła do siatki i było już 2:0 dla Legionovi. Mecz niestety zakończył się tym wynikiem, kończąc jednocześnie świetną serie 10 meczy bez porażki naszych piłkarzy.

Najbliższą okazją do rehabilitacjii nasi zawodnicy będą mieli już 7 listopada, o godz. 13:00, kiedy to na stadionie w Stalowej Woli, rozegrają mecz z Kotwicą Kołobrzeg.