W Stalowej Woli

Koniec ze śmieciami na telefon

Koniec ze śmieciami na telefon

Zapomniałeś o wystawieniu kosza ze śmieciami przed posesję w wyznaczonym dniu? Nic nie szkodzi, być może już wkrótce wystawisz je za dwa tygodnie. Ci, którzy  zapominają o tym obowiązku, a potem dzwonią i proszą o odbiór, generują koszty dla Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Niewykluczone, że takie praktyki już niebawem będą wyeliminowane.

– Dochodzi do takich sytuacji, że ktoś zaśpi albo też zapomni o wystawieniu pojemnika w wyznaczonym dniu. Póki w regulaminie nie mamy takich zapisów, bardzo restrykcyjnych, jesteśmy zobowiązani przyjechać i ten pojemnik opróżnić. Dlatego też będą proponował Radzie Miasta, aby w regulaminie znalazły się zapisy, które będą te sprawy bardziej porządkowały i dyscyplinowały, tak aby nie dochodziło do takich sytuacji, że śmieciarka musi ponownie wracać w to samo miejsce, czy to do przedsiębiorcy, czy do osoby prywatnej – zapowiada Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

W Stalowej Woli Miejski Zakład Komunalny odbiera śmieci według ustalonego harmonogramu, odpady zmieszane z domków jednorodzinnych są odbierane raz na dwa tygodnie.

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, właściciele nieruchomości są zobowiązani ustawić pojemniki w miejscach łatwo dostępnych dla pracowników przedsiębiorcy prowadzącego odbieranie odpadów.
Warto też wspomnieć, że mieszkańcy mają obowiązek utrzymania pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym poprzez mycie i dezynfekcję, które powinny odbywać się nie rzadziej niż raz na trzy miesiące, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na miesiąc.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021