Koniec zwycięskiej serii

Piłkarze Stali Stalowa Wola po kolejnych trzech zwycięstwach, rozgrywali spotkanie wyjazdowe z Legionovią Legionowo. Podopieczni trenera Wójcika na to spotkanie wybrali się niestety mocno osłabieni brakiem 3 podstawowych zawodników. W tym meczu nie mogło wystąpić 2 podstawowych obrońców: Wójcik oraz Kolbusz, a także motor napędowy naszego zespołu Essam. Mimo to trener Wójcik zapowiadał walkę o przełamanie fatalnej passy meczów w Legionowie, gdzie do tej pory Stal jeszcze nigdy nie zwyciężyła.

Niestety poza zapowiedziami na niewiele więcej było stać stalowców w sobotnie popołudnie. Całe spotkanie było prowadzone w wyjątkowo spokojnym tempie i napewno nie należało do tych emocjonujących. Gry na pewno nie ułatwiał bardzo silny wiatr, który hulał po boisku w Legionowie, co jednak nie tłumaczy zawodników z tak niskiego pozomu widowiska. Od pierwszego gwizdka to gospodarze mieli optyczną przewagę w tym spotkaniu. W 8 minucie zawodnicy Legionovii zdobyli nawet bramkę, na szczęście dla Stali, strzelec bramki Ciach znajdował się na pozycji spalonej. Zielono-czarni nastawili się na grę z kontry jednak nie wychodziło z tego nic na tyle dobrego, by zagrozić bramce gospodarzy. Mało tego dopiero ok 30 minuty Stal potrafiła utrzymać się na dłużej przy piłce. Nie zmieniło to jednak faktu, że była to gra całkowicie nieefektywna. Bliżej zdobycia bramki byli za to gospodarze, kiedy to w 43 minucie w polu karnym pozostawiony sam sobie Wodecki doszedł do piłki i z najbliższej odległości uderzył głową. Na całe szczęście dla naszego zespołu pewną interwencją popisał się Koncki. Pierwsze nudne 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli zawodnicy Legionovii, którzy starali się przenieść ciężar gry na naszą połowę. Szczęśliwie dla naszego zespołu robili to na tyle niefrasobliwie, iż gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Tempo gry w drugiej połowie na pewno nie należało do najszybszych. Stalowcy groźniej atakować zaczęli dopiero po 15 minutach od rospoczęcia drugiej połowy. Jednak brak tym akcjom było dokładności i kończyły się one głównie na niedokładnych dośrodkowaniach lub niecelnych strzałach. Dokładności niestety nie zabrakło gospodarzom w 74 minucie przy wyprowadzaniu kontry. Nie zabrakło jej także Płonce przy wykończeniu tej kontry i otwarciu wyniku. Stal przegrywała od tej pory 0:1. Ten wynik utrzymał się niestety do końca spotkania. Stalowcy nie byli w stanie odmienić losów tego meczu. Widoczny bardzo był brak w naszym zespole Muhammeda Essama zawieszonego przez PZPN na 4 najbliższe spotkania. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy szybko odbudują się po tej porażce i już za tydzień na stadionie Mosir w Stalowej Woli będziemy świętować kolejne zwycięstwo Stalówki !!!

Legionovia Legionowo 1-0 Stal Stalowa Wola
Michał Płonka 73

Stal: 12. Bartosz Koncki – 2. Michał Mistrzyk, 19. Szymon Jarosz, 20. Bruno Żołądź, 7.Konrad Korczyński (90, 26. Nicholas Kozdra) – 23. Adrian Dziubiński, 13. Przemysław Stelmach, 22. Bartłomiej Wasiluk, 10. Kamil Bętkowski (74, 5. Kacper Piechniak), 17. Adam Zawierucha (57, 11. Michał Dobkowski) – 9. Adrian Gębalski.