W Stalowej Woli

Konieczne nowe inwestycje – to być, albo nie być dla szpitala

Konieczne nowe inwestycje – to być, albo nie być dla szpitala

W stalowowolskim Szpitalu Powiatowym odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Stalowowolskiego oraz Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Dyrektor lecznicy przybliżył radnym jej sytuację oraz najpilniejsze potrzeby.

Wraz z powiatowymi oraz miejskimi radnymi, w posiedzeniu wzięły również udział władze powiatu – starosta Janusz Zarzeczny i wicestarosta Mariusz Sołtys, miasta – prezydent Lucjusz Nadbereżny, a także senator Janina Sagatowska. Dyrektor stalowowolskiego szpitala – Edward Surmacz, oprowadził gości po lecznicy, pokazując im zarówno piękne i nowoczesne oddziały, jak: Oddział Kardiologiczny II oraz Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, czy niedawno otwartą Pracownię Diagnostyki Obrazowej, ale również i te, które wymagają dużych i pilnych inwestycji, jak przede wszystkim Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, Blok Operacyjny, Oddział Ortopedyczny, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy. – To tak, jakbyśmy byli oprowadzani po dwóch różnych szpitalach – takie komentarze dało się słyszeć od radnych.

– Widzą państwo potężny kontrast wewnątrz naszego szpitala. Mamy oddziały, które przedstawiają dobry europejski standard, jak jest w przypadku Kardiologii Inwazyjnej, ale mamy też oddziały które pod względem lokalowym są w dramatycznej sytuacji, jak: ortopedia, OIOM czy Blok Operacyjny. Niestety mamy bardzo mało czasu na przystosowanie ich do ministerialnych wymogów. Zwłaszcza pilne i konieczne jest przeniesienie OIOM-u oraz przygotowanie nowego Bloku Operacyjnego. To dla naszego szpitala sprawa priorytetowa, to nasze być, albo nie być – przedstawił dosadnie radnym oraz władzom miasta i powiatu sytuację dyrektor Edward Surmacz.

Powiat Stalowowolski jako organ prowadzący konsekwentnie inwestuje w szpital i są to niemałe kwoty. Z najnowszych inwestycji w służbę zdrowia sfinansowanych z budżetu powiatu, warto wspomnieć choćby wydatki: 500 tys. zł na aparat Telekomando, 300 tys. zł na echokardiograf, czy kolejne 300 tys. zł na remont wind. – Inwestujemy w szpital i nie przestaniemy tego robić. Ale musimy pamiętać, że szpital to dobro wspólne – zarówno dla gmin wiejskich powiatu, jak i dla miasta. I dlatego oczekujemy, że również gmina Stalowa Wola i jej władze znajdą w przyszłorocznym budżecie środki na dofinansowanie lecznicy. Przecież ponad połowa jej pacjentów, to właśnie stalowowolanie – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Po zapoznaniu się z sytuacją stalowowolskiego szpitala, uczestniczący w spotkaniu prezydent Lucjusz Nadbereżny zadeklarował poważną dyskusję na temat możliwości oraz wysokości wsparcia, jakiego gmina Stalowa Wola mogłaby udzielić lecznicy w 2016 roku. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną instytucją jest szpital. Dlatego bierzemy pod uwagę różne rozwiązania. Wcześniej musimy jednak rozważyć, czy da się je pogodzić z przyszłorocznym budżetem miasta – mówi prezydent Nadbereżny.

szpital2

infoszpital

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021