Bez kategorii

Konkurs – Podkarpacka Kronika Filmowa

Konkurs – Podkarpacka Kronika Filmowa

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie przeznaczy 80 tys. zł na dofinansowanie filmu dokumentalnego o wydarzeniach, miejscach czy ludziach związanych z Podkarpaciem.

Suma 80 tys. zł jaką pozyskali organizatorzy z budżetu Województwa Podkarpackiego pozwoli na wsparcie produkcję filmów. Program Wojewódzkiego Domu Kultury ma sprzyjać tworzeniu warunków do rozwoju produkcji filmowych na Podkarpaciu oraz dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu. Filmy, które wezmą udział w konkursie powinny upamiętniać osoby, grupy społeczne, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne. Dokumenty mogą również przedstawiać istotne wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny czy inicjatywy społeczne.

W pierwszym etapie konkursu zgłaszane są scenariusze, to z nich komisja konkursowa wybierze najlepsze, które zostaną dofinansowane. Filmy mogą trwać od 8 do 60 minut, projekty powinny zawierać także scenariusze minutowego zwiastuna. W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, instytucje kultury, przedsiębiorcy i inne podmioty, które prowadzą działalność gospodarczą. Uczestnicy muszę posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności, posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do realizacji filmu, ich sytuacja ekonomiczna i finansowa pozwoli na realizację filmu.

Oprócz scenariuszy uczestnicy muszą podać szacunkowy budżet, który nie może przekroczyć 100 tys. zł. WDK stanie się koproducentem wybranych filmów, jednak wkład własny uczestników musi wynosić 25% kosztów produkcji.
Projekty scenariuszy można zgłaszać do 5 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Bez kategorii

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Profilaktyka ze stalowowolską Policją

stw24.pl15 lutego 2021

Inspektorat Nadzoru Budowlanego przypomina o bezpieczeństwie…

stw24.pl27 stycznia 2021

Pozbądź się azbestu

stw24.pl26 stycznia 2021

Planowane wyłączenia

stw24.pl8 grudnia 2020

Stalowa Wola w gronie polskich liderów inwestycji

stw24.pl16 października 2020

W wypadku w Katach zginął mieszkaniec Stalowej Woli

stw24.pl12 października 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl28 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020