Kronika Policyjna

Konsultacje społeczne ze stalowowolskimi seniorami

Konsultacje społeczne ze stalowowolskimi seniorami

Problematyka przestępstw najczęściej popełnianych na szkodę osób starszych była tematem debaty społecznej, która odbyła się w siedzibie Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność” w Stalowej Woli. Spotkanie otworzyło cykl konsultacji społecznych organizowanych przez stalowowolską policję, których celem jest wsparcie tworzenia “Mapy zagrożeń bezpieczeństwa” dla powiatu stalowowolskiego. Konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się dzisiaj w świetlicy Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność” w Stalowej Woli. Uczestników przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli młodszy inspektor Stanisław Mastalerczyk. Przedstawił kryteria i założenia “Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”, wskazał także cele, którym mapa ma służyć. W konsultacjach wzięli udział seniorzy, mieszkańcy Stalowej Woli.

282364971

W trakcie debaty policjanci zapoznali również uczestników z przestępstwami i zachowaniami, które najczęściej zagrażają osobom starszym, oraz przedstawili skuteczne rozwiązania, pozwalające efektywnie zapobiegać występowaniu zjawisk przestępczych skierowanych przeciwko tej grupie społecznej.

306304088

Debata ta otworzyła cykl szerokich konsultacji społecznych organizowanych przez stalowowolską policję, których celem jest wsparcie tworzenia “Mapy zagrożeń” – narzędzia pozwalającego na zarządzanie bezpieczeństwem publicznym wspólnie ze społecznością lokalną i instytucjami funkcjonującymi na terenie powiatu. Mapa w swoich założeniach ma odzwierciedlać zagrożenia dostrzeżone przez służby i instytucje, które w swoje zadania mają wpisane bezpieczeństwo, ale przede wszystkim obywateli – lokalną społeczność.

610159156

Podczas konsultacji każdy mógł przedstawić swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące występujących na terenie powiatu niebezpieczeństw oraz zaproponować rozwiązania przedstawionych podczas dyskusji problemów. Uzyskane od uczestników spotkania informacje zostaną poddane analizie i wykorzystane przy konstruowaniu “Mapy zagrożeń bezpieczeństwa” dla powiatu stalowowolskiego.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021