W Stalowej Woli

KORONAWIRUS – Pomoc z Chin dla Stalowej Woli

KORONAWIRUS – Pomoc z Chin dla Stalowej Woli

Na przełomie roku, kiedy w Chinach wybuchła epidemia koronawirusa, w ramach przyjaźni i partnerskiej wymiany, Samorząd Stalowej Woli przekazał na ręce władz Liuzhou specjalistyczne maseczki na twarz, rękawiczki, okrycia ochronne. Dziś, by wspomóc nasze miasto w odpowiednim przygotowaniu się do zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii, swoją pomoc oferują władze Liuzhou.

– Solidarna postawa Stalowej Woli została bardzo ciepło i serdecznie przyjęta przez naszych chińskich partnerów. Kiedy dzisiaj w Chinach następuje ustabilizowanie sytuacji, a kryzys koronawirusa paraliżuje nasz kraj, to nasi Przyjaciele z Chin z miasta Liuzhou przekazują nam pierwszą pomoc i deklarują dostawy kolejnych materiałów do walki z koronawirusem – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Stalowa Wola od władz Liuzhou otrzymała już pierwsze maseczki za pośrednictwem firmy Liugong, które służą zabezpieczeniu m.in. strażaków OSP dostarczających żywność i leki osobom potrzebującym.

Miasto Liuzhou jest globalną siedzibą stalowowolskiej firmy Liugong Dressta Machinery. – Od jesieni 2017 budujemy partnerstwo pomiędzy naszymi miasta. Nasze relacje mają charakter gospodarczy, ale nad tym chcemy budować dodatkowe porozumienia w kwestiach edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Chcemy być siostrzanym miastem w pełnym tego słowa znaczeniu. Takie momenty, trudne i kryzysowe, pokazują najlepiej, że łączy nas prawdziwa przyjaźń – mówi włodarz Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że już w grudniu 2018 roku, w ramach wzajemnej współpracy, razem z Panem Qin Rupei, wicegubernatorem Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang oraz przy obecności władz firmy Liugong, prezydent Stalowej Woli dokonał otwarcia Centrum Języka i Kultury Chińskiej LiuGong w Stalowej Woli.

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Henryk

    30 marca 2020 at 15:07

    Witam. Wiadomo coś może czy jak się zakończy epidemia będzie możliwość nauki języka chińskiego? Pamiętam, że kiedyś były lekcje organizowane.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Dyspensa od Mszy Świętej do końca maja

stw24.pl29 maja 2020

Place zabaw i siłownie na powietrzu otwarte od jutra

stw24.pl29 maja 2020

Utrudnienia na drodze gminnej Przyszów …

stw24.pl29 maja 2020

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci

stw24.pl29 maja 2020

Urząd Miasta otwarty od 1 czerwca

stw24.pl28 maja 2020
mbp

Zarezerwuj książkę przez katalog online

stw24.pl28 maja 2020

Rodzinny Dzień Dziecka w Muzeum

stw24.pl28 maja 2020

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

stw24.pl27 maja 2020

W Antoniowie Pomnik Pamięci wrócił na miejsce

stw24.pl27 maja 2020