W Stalowej Woli

Kosmiczne zarobki prezes MZK – blisko 350 tys. zł

Kosmiczne zarobki prezes MZK – blisko 350 tys. zł

BARDZO, BARDZO DOJNA ZMIANA

Miło nam zawiadomić Czytelników, że mamy pewną moc sprawczą. Zwracaliśmy swego czasu uwagę, że na stronach Biuletynu Informacji Publicznej urzędu miasta brak oświadczeń majątkowych wielu osób do tego zobowiązanych. Sprawdzaliśmy nie dawno i już wszystko jest w porządku. Można zrozumieć, że składanie i publikacja tych oświadczeń jest dla osób do tego zobowiązanych krepujące, a i pewnie jest źródłem zawiści i innych niezdrowych emocji wśród wielu osób. Jednak oprócz tego te oświadczenia pokazują jak funkcjonuje władza i przede wszystkim jak mają się do rzeczywistości zapewnienia o oszczędnym gospodarowaniu i wynagradzaniu ludzi władzy według umiejętności i osiągnięć.

PIĘKNE DEKLARACJE I SKRZECZĄCA RZECZYWISTOŚĆ

Obecna ekipa rządząca miastem zarzucała odchodzącej różne nieprawidłowości. Nic się nie potwierdziło. Nie było zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Wyszło na to, że były to pomówienia. Szczególnie atakowano Miejski Zakład Komunalny i osoby nim kierujące. Jednym z zarzutów były jakoby wygórowane zarobki ścisłego kierownictwa spółki. Po przejęciu władzy zaczęto majstrować, czy też wdrażać genialne koncepcje na zmiany w MZK.

Zlikwidowano samodzielność Miejskiego Zakładu Komunikacji Samochodowej. Efektem miało być zmniejszenie deficytu. Deficyt nie jest mniejszy. Zakład przetwarzania odpadów miał się bilansować. Nie bilansuje się. W struktury MZK wchłonięto Inkubator Technologiczny, który miał zacząć zarabiać. Co prawda Inkubator nie zarabia, ale na inkubatorze można dobrze zarabiać o czym najlepiej wie obecna pani prezes MZK. Poza tym miało być przejrzyście, a zarobki kierownictwa spółki umiarkowane i zależne od efektów pracy. Tymczasem MZK coraz bardziej przypomina bombę z opóźnionym zapłonem i jedno jest pewne; koszty eksplozji tej bomby zapłacą mieszkańcy.

ŻEBY TAKIE EFEKTY JAK ZAROBKI

O faktycznej sytuacji spółki cicho, a w MZK panuje atmosfera strachu przed mówieniem o tym. Tymczasem zestawiając zarobki pani prezes MZK z efektami jej pracy trudno się nie zdziwić i nie dojść do wniosku, że jest tu coś nie tak. Jak wynika z oświadczenia opublikowanego na stronach BIP Urzędu Miasta, pani prezes w roku 2016 zarobiła nieco ponad 266 tysięcy złotych. Tak, tak – dwieście sześćdziesiąt sześć tysięcy złotych. Ta kwota to wynagrodzenie za prezesowanie MZK i Inkubatorowi. Z innej umowy o pracę i umowy zlecenia doszło jeszcze ponad 75 tysięcy. Nie wiemy, czy były to umowy w ramach MZK. W sumie prawie 350 tysięcy.

Nie zazdrościmy nikomu, kto dużo zarabia i niech zarabia jeszcze więcej. Jednak najlepiej gdyby to robił we własnej firmie. Póki co pani prezes nie wykazała się ani umiejętnościami, ani osiągnięciami upoważniającymi do takich zarobków, co ewidentnie pokazuje sytuacja MZK i podległych mu przedsiębiorstw. Gdy spytaliśmy kilku pracowników MZK co myślą o takich zarobkach swojego pracodawcy bali się to komentować, ale miny mówiły wszystko. Jesteśmy przekonani, że przynajmniej pani prezes jest wręcz fanatyczną zwolenniczką PiS-u i dobrej zmiany, która w jej przypadku oznacza bardzo, bardzo dojną zmianę.
Weronika Przestój

20 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021