Kotwica zatopiona !!!

W 16 kolejce zmagań o mistrzostwo 2 ligi Stal Stalowa Wola podejmowała, na swoim stadionie Kotwice Kołobrzeg. Faworytem tego spotkania byli zielono-czarni, którzy w tym sezonie nie ulegli jeszcze na swoim obiekcie, a goście nie poczuli jeszcze smaku zwycięstwa na obcym stadionie.

Nieoczekiwanie jednak to goście dominowali w pierwszych minutach sobotniego spotkania. Grali agresywnym pressingiem czym zaskoczyli naszych zawodników. Na całe szczęście dla naszego zespołu Kotwica nie zdołała stworzyć sobie sytuacji, która była by prawdziwym zagrożeniem dla bramki strzeżonej przez Tomka Wietechę. Stal pierwszą groźną akcję przeprowadziła już w 8 min. kiedy to świetną piłką został obsłużony Jabłoński, wpadł w pole karne i odegrał mocno na 5 metr, gdzie minimalnie spóźnił się Mateusza Kantor i piłka ostatecznie wyszła na aut. Mniej więcej od 15 min. wszystko wróciło do normy i to nasi zawodnicy zaczęli dłużej grać piłką i konstruować groźne akcje. W 23 min. Michał Kachniarz był bliski zdobycia prowadzenia dla Stali, kiedy to w zamieszaniu po rzucie rożnym, mocno uderzył z bliskiej odległości, piłka jednak minimalnie minęła bramkę. W 27 min.  świetnie w środkowej części boiska zachował się Radosław Mikołajczak, który odebrał piłkę przeciwnikowi, następnie bardzo dobrym podaniem obsłużył Tomasza Płonkę. Nasz rosły napastnik przyjął piłkę, następnie z ogromnym spokojem ,,położył’’ obrońcę zwodem, po czym mierzonym strzałem umieścił piłkę w bramce tuż przy lewym słupku. Wyczyn ,,Płony’’ rozgrzał nawet najbardziej zmarzniętych fanów piłki, którzy zasiedli na obiekcie Mosir. Chwilę po zdobyciu bramki przez nasz zespół, fani Stalówki zaprezentowali ciekawie wyglądającą oprawę patriotyczną, złożoną z biało czerwonych bibułek i transparentu ,, Wolna Polska’’. Oprawa miała na przypomnieć o zbliżającym się Święcie Niepodległości. Piłkarze podbudowani pierwszą bramką oraz dopingiem kibiców, nie zamierzali bronić wyniku i wciąż nacierali. Efektem tego był rzut karny podyktowany za faul na Michale Bogaczu, w 35 min., którego pewnym strzałem na bramkę zamienił Damian Łanucha. Było więc już 2:0 dla Stali. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie znów pierwsi zaatakowali goście, chcąc jak najszybciej odrobić straty. W 52 min. ile sił w nogach uderzył z dystansu Berg, jednak Wietecha instynktownie wypiąstkował piłkę. 8 minut później znów było groźnie pod naszą bramką. Kacprzycki dobrze dośrodkował w pole karne, z prawej strony, a tam najlepiej odnalazł się Kugiel, jednak jego strzał obronił Wietecha. Odpowiedz Stali była natychmiastowa. Prawą stroną groźnie dośrodkował, wyjątkowo aktywny w tym spotkaniu Jabłoński. Piłka trafiła do Mateusza Kantora, a ten uderzył z woleja. Strzał mocny, jednak w środek bramki. Bramkarz ogromnymi problemami obronił ten strzał.W 68 min. z boiska wyleciał Kugiel, który został ukarany drugą żółtą kartką, w konsekwencji  czerwoną. Mogło by się wydawać, że w tym momencie już nic nie powinno grozić Stali. Jednak wszyscy pamiętamy ostatni mecz zielono-czarnych, gdzie grając w przewadze jednego zawodnika stracili dwie bramki i przegrali 0:2. Na całe szczęście, dziś zawodnicy zagrali w przewadze zdecydowanie lepiej, czego efektem była trzecia bramka zdobyta przez Tomasza Płonkę  w 77 min. Przy tej bramce znów błysnął Jabłoński, który tak długo naciskał na bramkarza gości, aż ten ,,oddał’’ mu piłkę. Jabłoński natychmiast oddał strzał, który Małecki wybył przed siebie, piłka trafiła jednak pod nogi Płonki, a ten nie dał już szans bramkarzowi Kotwicy. Mieliśmy już 3:0 dla Stali, i na tym mogło się nie skończyć. Na 2 min. przed końcem regulaminowego czasu gry Marcin Kowalski wpadł w pole karne, jednym zwodem minął dwóch defensorów Kotwicy i sprytnym strzałem starał się oszukać Małeckiego, który jednak nie dał się oszukać i w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Parę minut później sędzia zakończył to spotkanie, a Stal pozostaje niepokonana na własnym boisku od początku sezonu.