W Stalowej Woli

Koty w mieście mają swoją wyspę

Koty w mieście mają swoją wyspę

Fundacja Kocia Wyspa ze Stalowej Woli będzie oficjalnie opiekować się bezdomnymi i porzuconymi kotami na terenie miasta. Organizacja otrzymała 14 tys. zł na realizację tego zadania.

A to należy ustawowo do gminy, jednakże ta, nie ma ani takich służb ani schroniska, by zapewnić opiekę tym zwierzętom. Dlatego też wyszła propozycja by zajęła się tym Kocia Wyspa, organizacja ta działa w Stalowej Woli od około 3 lat, a nieformalnie nieco wcześniej. Kocia Wyspa działa w Stalowej Woli od ponad 2 lat, została założona w maju 2013 roku. Wcześniej działała nieformalnie. Jej członkowie i wolontariusze, zajmują się kociakami biorąc je do swoich domów, a także szukają dla nich właścicieli. Czyli okazuje się, że wolontarystycznie spełniają zadania gminy.  A teraz dzięki umowie z miastem otrzymają na to wsparcie finansowe. Umowa z fundacją została zawarta na okres od 1 maja do końca lipca tego roku. Fundacja działa na zasadzie wolontariatu i nie prowadzi działalność gospodarczej.

W ramach działań odpłatnych wolontariusze będą sterylizować koty, kupować leki oraz karmę, w tym specjalistyczną dla chorych zwierząt, a także zapewniać im opiekę weterynaryjną.
Natomiast już nieodpłatnie mają reagować na informacje o bezdomnych, porzuconych lub chorych zwierzętach na terenie miasta, dowozić je własnym transporterem do weterynarza, a także opiekować się chorymi. Wolontariusze będą też znajdować domy dla bezdomnych kociaków, a także wspierać osoby, które dokarmiają czworonogi.

Fundacja jest otwarta na nowych wolontariuszy, gdyż każde ręce do pracy są potrzebne. A obecnie pod swoją opieką mają ponad 40 kotów.
Każdy, kto chciałby pomóc w opiece nad zwierzakami, czy szukaniu dla nich domów może skontaktować się z Kocią Wyspą poprzez facebooka.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021