Kronika Policyjna

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

Czy emocje już opadły, bo jak wiemy, było gorąco?

Każdej osobie w takiej sytuacji towarzyszą emocje i one również towarzyszyły mnie, niemniej byłem na to gotowy, od dłuższego czasu, że taka sytuacja może się niedługo zdarzyć, w związku z tym te emocje na pewno były na dużo niższym poziomie, niż mogłyby być, jakby sytuacja zdarzyła się niespodziewanie.

Czego brakło, aby projekt „Stal nie pęka” trwał nadal ?

Przede wszystkim cierpliwości

Komu ?

Ze strony osób, które zarządzają klubem i mają wpływ na kwestie sportowe.

Może brakowało wiedzy i kompetencji Markowi Citce a dopiero później cierpliwości?

Co do kompetencji i wiedzy Pana Marka Citko to nie chciałbym w żaden sposób ich negować, gdyż jest to osoba, która posiada wiedze i kompetencje do tego, aby pełnić taką funkcję, jaką pełni w Stalowej Woli.

Co do cierpliwości, to myślę, że trzeba by było się pytać Pana Marka niemniej jednak decyzje, które zostały podjęte, mogą świadczyć o tym, że tej cierpliwości zabrakło.

Którzy piłkarze się sprawdzili i kto finalnie decydował o transferach ?

Nie można oceniać po kilku kolejkach, zero jedynkowo, kto tak naprawdę pokazał swoją jakość i wartość dla drużyny, a kto nie myślę, że o tym, czy ktoś się finalnie sprawdził, czy, nie będzie można powiedzieć na koniec sezonu. Niemnie jednak była grupa piłkarzy, od której oczekiwano jakości „od razu” i tą jakość dała od pierwszego spotkania jak, chociażby Daniel Świderski.

Jeżeli chodzi o transfery to wpływ na nie miał Pan Marek Citko, jako osoba, która między innymi za to odpowiada w Stalowej Woli, ale też, a może przede wszystkim ogromną rolę odegrał Pan Prokurent Andrzej Zieliński, gdyż to dzięki niemu w Stalowej Woli jest taka, a nie inna grupa piłkarzy, którzy mają realny wpływ na to, w jaki sposób zespół funkcjonuje.

Kto był pomysłodawcą pozbycia się wychowanków Stelmacha i Mistrzyka ogranych na 2 poziomie ?

Jeżeli chodzi o Przemka i Michała, to nikt z klubu się ich nie pozbywał- obaj zawodnicy zostali poinformowani o tym, jak na dany moment wygląda ich sytuacja w zespole i to oni podjęli decyzję o tym, by zmienić środowisko.

Kto podjął decyzję o Pana zwolnieniu?

Decyzję o zwolnieniu Trenera zawsze formalnie podejmuje Klub.

Ale kto Pana poinformował o zwolnieniu?

Pan Prezes Grzegorz Czajka oraz Pan Prokurent Andrzej Zieliński

Czy prezes klubu spotkał się wcześniej z Panem, aby zwrócić uwagę, iż piłkarze nie grają na miarę oczekiwań ?

Z Panem Prezesem Czajką oraz z Panem Prokurentem Zielińskim odbywałem wiele rozmów dotyczących różnych kwestii, a to, co było mówione, na naszych spotkaniach zostaje za drzwiami gabinetów i stamtąd nie ma prawa wyjść.

Legendą obrosło już Pana wynagrodzenie. Z naszych ustaleń to około 10 tysięcy. Czy Stal zachowała się honorowo i cały kontrakt wypłaciła ? Bo przecież Citko był orędownikiem Pana zatrudnienia. A konsekwencje ponosi Pan i trener bramkarzy, a Marek Citko nadal doi Stal.

Odszedłem z klubu za porozumieniem stron i jak sama nazwa mówi, było to porozumienie, które jedną, jak i drugą stronę satysfakcjonuje. Trener Piotr Domaniecki odszedł z klubu tylko i wyłącznie ze względów rodzinnych.

Zapytam jeszcze o Tomka Wieteche to legenda klubu, kto Tomka odsunął od drużyny na początku sezonu ?

Nie rozumiem stwierdzenia, odsunął od zespołu ? Tomek trenował z nami, był pełnoprawnym zawodnikiem, który był tak samo traktowany, jak inni zawodnicy, a to, że przez kilka kolejek nie był w 18stce meczowej, było spowodowane tylko i wyłącznie aspektami sportowymi.

Czy były naciski ” aby grać zawodnikami sprowadzonymi przez Pana Citkę?

W klubach sportowych są ludzie, którzy odpowiadają za różne kwestie- za kwestie wyboru 18stki meczowej, a finalnie 11 stki, która wybiega na boisko, odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie sztab trenerski, na czele z pierwszym trenerem. Oczywiście rozmawiałem z Panem Markiem ,na tematy organizacyjno-personlane w zespole, niemniej jednak decyzję o tym, kto znajdywał się w 18stce meczowej , a potem w wyjściowej jedenastce ostatecznie podejmowałem tylko i wyłącznie ja, wraz ze swoim sztabem trenerskim.  A na koniec chciałbym podziękować Panu Andrzejowi Zielińskiemu za to, że od początku do końca dawał mi, całemu sztabowi trenerskiemu oraz piłkarzom ogromne wsparcie, i że przyczynił się w ogromnej mierze do tego, że w Stali są tacy, a nie inni piłkarze- mam nadzieję, że w polskiej piłce takich ludzi będzie jak najwięcej. Mimo tego, że jest mi tak po ludzku przykro, że nie dano mi szansy, to życzę obecnemu trenerowi jak najlepiej ,i wierzę w to, że Stal osiągnie swój sukces.

Dziękujemy za wywiad.

Ja również dziękuje.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021