Kronika Policyjna

Kradzionym rowerem pojechał do kasyna

Kradzionym rowerem pojechał do kasyna

Mężczyzna został zatrzymany w bezpośrednim pościgu po usiłowaniu włamania do kiosku w centrum Niska. W rezultacie żmudnej pracy operacyjnej i procesowej, niżańscy policjanci udowodnili 41-latkowi popełnienie, w sumie 16 przestępstw, popełnionych w okresie października i listopada tego roku. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę około godz. 22, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od anonimowej osoby, o uciekającym w stronę Placu Wolności w Nisku, sprawcy włamania do kiosku. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał dobrze znanego, policjantom 41-letniego mieszkańca Niska. Mężczyzna został przewieziony na komendę celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

W trakcie prowadzonych czynności dochodzeniowo-operacyjnych wyszło na jaw, że na swoim koncie ma jeszcze 15 przestępstw, m.in. : włamania i usiłowania włamań do sklepów, domu, samochodu oraz kradzieży i zniszczeń mienia.

41-latek nie gardził niczym. Kradł, co mu wpadło w ręce i mógł sprzedać. Do niektórych kiosków i sklepów włamywał się po kilka razy. W drugiej połowie listopada wracając z pracy w Jeżowem włamał się do niezamieszkałego domu w Kończycach. Z niego zabrał elektronarzędzia, które ukrył w lesie. Następnie poczuł głód, więc postanowił włamać się do pobliskiego sklepu. Zabrał z niego papierosy, alkohol i jedzenie. Po czym wrócił do niezamieszkałego domu, do którego wcześniej się włamał i zrobił sobie ucztę. Na tej samej posesji włamał się również do stojącego samochodu dostawczego. Po chwili wpadł na pomysł pojechania nim do dziewczyny do Rzeszowa, gdzie miał porzucić samochód. Pojazdu na szczęście nie udało mu się uruchomić.

W nocy z 22 na 23 listopada, ponownie pojechał do Kończyc, gdzie zostawił łom niezbędny do włamań. Kiedy go znalazł stwierdził, że nie będzie jeździć na darmo, więc znów włamał się do sklepu w Kończycach. Łupem jak zawsze padł alkohol i papierosy.

Sprawca ma na swoim koncie również kradzieże rowerów. 5 listopada ukradł spod zakładu pracy w Nisku rower wartości 1.100 złotych. Pojechał nim do kasyna w Stalowej Woli. Zostawił go przed wejściem, kiedy wrócił już go nie było. Usłyszał również zarzut kradzieży z lokalu gastronomicznego laptopa, telefonu oraz pieniędzy.

Został zatrzymany w trakcie ucieczki z miejsca usiłowania włamania do kiosku. Podczas wykonywania czynności służbowych, policjanci udowodnili mu kolejne 15 przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Na wniosek niżańskich policjantów, prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych. 41-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

źródło: KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021