Kronika Policyjna

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – odnotowanych blisko tysiąc zgłoszeń

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – odnotowanych blisko tysiąc zgłoszeń

To już rok, jak mieszkańcy naszego powiatu za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. W ciągu 12 miesięcy stalowowolscy policjanci odnotowali blisko tysiąc zgłoszeń. Wszystkie sygnały zostały sprawdzone, wiele z nich się potwierdziło.

20 września minął rok od kiedy na terenie naszego powiatu funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to zostało stworzone, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy kontakt z Policją. Dzięki aplikacji mogą oni łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje w swoim otoczeniu, które według nich bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

W ciągu roku na terenie powiatu stalowowolskiego odnotowano 976 zgłoszeń. Dużą grupę stanowią zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości – 321, nieprawidłowe parkowanie – 229 czy niewłaściwa infrastruktura drogowa – 44. Do drugiej grupy najczęściej wskazywanych uciążliwości zalicza się między innymi spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 173.

Policjanci sprawdzili wszystkie sygnały, do tej pory potwierdzono 365, natomiast 598 nie potwierdziło się. Obecnie 8 nowych zgłoszeń czeka na sprawdzenie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które korzystają z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzono modyfikację i rozbudowano kategorie. Podczas nanoszenia zgłoszenia mamy teraz możliwość dopisania oprócz daty i godziny zdarzenia, również porę dnia oraz dzień tygodnia. Mamy także możliwość dodania krótkiego komentarza oraz dołączenia nawet 3 plików, o maksymalnej wielkości 5 MB. Wprowadzona w tym zakresie modyfikacja ułatwi policjantom weryfikację zgłoszenia.

Dodatkowo do aplikacji dodano nowe statusy – „potwierdzone wyeliminowane” oraz „żart lub pomyłka”. I tak, „potwierdzonych/wyeliminowanych” zgłoszeń jest 1, natomiast z kategorii „żart lub pomyłka” odnotowano 4. Dzięki modyfikacji, w przypadku potwierdzenia zagrożenia użytkownik będzie wiedział, czy naniesione przez niego zagrożenie zostało wyeliminowane.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Funkcjonariusze sprawdzają i monitorują miejsca, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń.

Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego zgłosili zagrożenie, które dotyczyło przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości, na terenie Stalowej Woli i Kępia Zaleszańskiego. Policjanci ruchu drogowego ze Stalowej Woli potwierdzili zgłoszenia, a osoby popełniające tam wykroczenia w ruchu drogowym straciły prawa jazdy i zostały ukarane mandatami.

Jak ważny jest każdy sygnał można było zaobserwować także zimą, kiedy temperatury na zewnątrz były bardzo niskie. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na mapę zagrożeń, stalowowolscy policjanci mogli szybko interweniować wobec osób bezdomnych. O tym przeczytasz tutaj.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021