W Stalowej Woli

Kryształowy jubileusz literackich warsztatów

Kryształowy jubileusz literackich warsztatów

W sobotę, 24 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza na jubileuszowym przyjęciu spotkali się sympatycy i uczestnicy Warsztatów Literackich „Wers”.
„Wers” powstał 15 lat temu z inicjatywy Stanisławy Bieńko-Stachyry, Joanny Rybak i Anny Żywczyk, których marzeniem było stworzenie miejsca spotkań uzdolnionych literacko młodych mieszkańców Stalowej Woli i warunków do rozwoju ich talentu i pasji. Celem było objęcie opieką młodych ludzi, którzy podejmują własne próby literackie i oczekują pomocy merytorycznej i metodycznej w zakresie pracy nad tekstem literackim.
Początkowo warsztaty skupiały dzieci i młodzież klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalnych interesującą się poezją. W ostatnich latach zmieniono formułę zajęć, rozszerzając o inne krótkie teksty prozatorskie (nowele, opowiadania, eseje). Na spotkaniu jubileuszowym wspominano pierwsze literackie kroki młodych adeptów pióra oraz prezentowano wiersze, które powstały w ciągu 15 lat istnienia warsztatów. Miłość, świat przyrody, dylematy wieku dorastania, nadziei i rozczarowania światem – to motywy pojawiające się w wielu utworach stalowowolskich poetów. Wspomnienia zostały przywołane dzięki prezentacji multimedialnej, którą komentowały byłe uczestniczki warsztatów Agata Linek i Alicja Wojdyło oraz prowadzące warsztaty. Był okolicznościowy tort, spotkania po latach i gratulacyjne listy. Działalność warsztatów docenili samorządowcy, lokalne instytucje kultury i miejscowi literaci.
Kryształowy jubileusz uświetniły piosenki w wykonaniu Dominiki Kosidło i Agnieszki Stępak, solistek Studia Wokalnego „Vivo” działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury pod kierunkiem Ewy Woynarowskiej.

DSC05905

DSC05974

DSC05984

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021