W Stalowej Woli

Kto odnowi stalowowolski MOSiR?

Kto odnowi stalowowolski MOSiR?

Pięć firm zgłosiło się do przetargu dotyczącego kompleksowej termomodernizacja obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Inwestycja ta, której łączny koszt wynosi ponad 12,5 mln zł  ma być realizowana w tym roku.

Zainteresowane realizacją tego zadnia są przedsiębiorstwa z Myślenic, Kielc, Warszawy, Świdnika, Tarnobrzega. Na wykonawcy będzie spoczywała szeroki zakres prac, który obejmuje m.in.: ocieplenie ścian, stropodachów w części administracyjnej oraz łączników, wymianę ślusarki stalowej, WP_20170103_11_41_24_Prookien, orynnowania. Ponadto nad niektórymi wejściami będą szklane zadaszenia.
Zamontowana będzie instalacja odzysku ciepła z kanalizacji oraz wód popłucznych, solary do wspomagania podgrzewania wody w basenie, panele fotowoltaiczne, będzie też nowa instalacja centralnego ogrzewania. Zostanie wymienione także oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne.
Podczas prac MOSiR będzie cały czas użytkowany. W przetargu jest zapis, że wykonawca będzie musiał uzgadniać kolejność robót i prowadzić je w taki sposób by można było korzystać z obiektu.
WP_20170103_11_39_11_Pro
Jak zapowiadał prezydent Lucjusz Nadbereżny, inwestycja ta spowoduje całkowitą zmianę funkcjonowania tego obiektu. Nowa elewacje nada inny charakter MOSiR-owi, a ponadto zmniejszą się koszty jego utrzymania, a jest to budynek bardzo kosztochłonny, stąd także inwestycja w odnawialne źródła energii. To da w skali roku oszczędności rzędu ok. 370 tys. zł . – To trudne zdanie będzie  w całości realizowane w tym roku.  Jest to wstęp do dalszych prac, które w przyszłości będą wykonywane w otoczeniu obiektu, czyli parking, chodniki, dojście zarówno do części basenowej  jak również hali i części administracyjnej. Chcemy by całość otoczenia MOSiR-u wraz z budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej na 80 – lecie klubu Stal Stalowa Wola w 2018 r nabrało nowego znaczenia – mówił prezydent.
Miasto otrzymało dofinansowanie na tę  inwestycję w kwocie  8,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021