W Stalowej Woli

Kto otrzyma „Gałązkę sosny”?

Kto otrzyma „Gałązkę sosny”?

Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza na uroczystość wręczenia Nagrody Miasta Stalowej Woli w dziedzinie kultury „Gałązka sosny”, która odbędzie się 29 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury.

Jest to doroczna nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie Miasta Stalowej Woli lub działającym na jego rzecz. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny oraz szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Podczas gali odbędzie się koncert Jacka Wójcickiego, wszechstronnie uzdolnionego i powszechnie lubianego aktora i piosenkarza Piwnicy pod Baranami. Jacek Wójcicki ma w repertuarze piosenki pisane głównie przez krakowskich poetów i kompozytorów. Lata dziecięce wypełniały mu wyjazdy zagraniczne z Chórem Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej. Kariera cudownego dziecka wiąże się ściśle z muzyką, od niej wyszedł i do niej powrócił. Po drodze była szkoła teatralna, teatr i film, jednak artysta najczęściej zajmuje się piosenką, do czego predysponują go niepospolite warunki głosowe.

Wójcicki koncertował w Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i niemal wszystkich krajach Europy. W Persepolis śpiewał na uroczystości dwu i półtysiąclecia miasta. Kabaret to w życiorysie aktora i piosenkarza osobny rozdział. Jacek Wójcicki pojawia się również w poważnym repertuarze. Występował między innymi na Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju. U Andrzeja Konica zagrał rolę Chopina w Teatrze Telewizji.

Bezpłatne zaproszenie na galę wręczenia nagrody „Gałązka sosny” można odebrać w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury, przy ul. 1 Sierpnia 9 w Stalowej Woli. Ilość zaproszeń ograniczona.

Źródło: UM Stalowa Wola 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021