
„Historiada” i „Gżegżółki” – te dwa konkursy wpisały się już w tradycję Dni Stalowej Woli. Nie są one łatwe, gdyż trzeba się wykazać naprawdę dużą wiedzą na temat zasad pisowni oraz historii miasta i regionu. Kto był w tym najlepszy?
W Historiadzie wzięło udział 33 osoby. Odpowiadały one na 40 pytań testowych dotyczących postaci związanych z miastem i regionem. Najlepszy był Mikołaj Fołta, który w ubiegłym roku zdobył 2. miejsce. Zaś w tym, to miejsce przypadło radnemu miejskiemu Zbigniewowi Paszkiewiczowi. Natomiast 3. miejsce ex aequo zajęli Krzysztof Adamek i Janusz Kozubal. Warto zaznaczyć, że Krzysztof Adamek, w ubiegłym roku zajął 3. miejsce.
Natomiast w VIIl Stalowowolskim Dyktandzie „Gżegżółki 2016” wzięło udział 113 osób. Od pierwszej edycji tego konkursu nie było jeszcze bezbłędnej pracy, w tym roku też nikt nie napisała całkowicie poprawnie.
Dyktanda oceniało jury, pod honorowym przewodnictwem autorki dyktanda – Anny Garbacz, w składzie: Aneta Florek, Ewa Wąsik, Joanna Krawczyk-Bojarska, Jolanta Mroczek, Mariola Gujda, Marta Janik, Monika Laskowska, Renata Jankowska, Renata Ziajka (nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli, jurorki miejskiego dyktanda dla szkół „O pióro Prezydenta”).
Kryteria oceny uwzględniały zróżnicowanie błędów na:
– błąd I stopnia („u”, „ó”, „ż”, „rz”, „h”, „ch”, „nie” z czasownikami, wielka litera) –
1 punkt ujemny;
– błąd II stopnia (pozostałe rodzaje błędów) – 0,5 punktu ujemnego;
– błąd III stopnia (interpunkcja) – 0,25 punktu ujemnego;
Najlepsza praca otrzymała 5,75 pkt. ujemnych, druga 7 pkt. ujemnego, trzecia 7,25 pkt. ujemnego. 1. miejsce zajęła Joanna Panek z Lipnicy, 2. Natalia Stęchły z Ujeznej (gm. Przeworsk), 3. Barbara Skrzypek ze Stalowej Woli.
Facebook
RSS