W Stalowej Woli

Kto wybuduje łącznik do dworca PKP?

Kto wybuduje łącznik do dworca PKP?

Cztery firmy są zainteresowane budową łącznika dworca kolejowego i strefy przemysłowej z drogą krajową nr 77 w Stalowej Woli. Ta inwestycja ma się rozpocząć w tym roku.

Pod koniec ubiegłego roku miasto podpisało umowę na dofinansowanie tego zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wsparcie z województwa wynosi 50 proc.

Do przetargu zgłosiły się trzy konsorcja firm, dla których liderami są takie firmy jak:   Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” ze Skoczowa,  INTOP Tarnobrzeg,  Pbi Infrastruktura z Kraśnika oraz   firma Budimex z Warszawy. Ceny zaoferowane przez te firmy są wyższe od kwoty jaka ma być przeznaczona na to zdanie,  czyli 21 mln zł. Przedsiębiorcy zaproponowali od 25 do 28 mln zł.

W ramach prac zostanie przebudowana ul. Solidarności wraz ze skrzyżowaniem z ul. Grabskiego, a także łącznik  drogowy pomiędzy ul. Grabskiego i ul. Energetyków, wybudowany będzie wiaduktu kolejowy w ciągu linii kolejowej Lublin – Przeworsk nad budowanym łącznikiem drogowym oraz wiadukt drogowego w ciągu ul. Solidarności nad budowanym łącznikiem. Ponadto zbudowana zostanie kanalizacja deszczowej, oświetlenie,  przebudowana będzie sieć wodociągowa, gazowa i energetyczna, a także infrastruktura kolejowa. Powstaną także 2 ronda.  Zakończenie tych prac jest planowane w październiku przyszłego roku.

Inwestycja ta ma na celu stworzenie bezkolizyjnego dojazdu do dworca PKP zlokalizowanego w sieci TEN-T, a także rozwiązanie nie tylko bieżących problemów komunikacyjnych w rejonie strefy przemysłowej miasta, ale także w przyszłości stworzenie połączenia do planowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska, a dalej do drogi S19.

Przedsięwzięcie to jest jest częścią większego projektu, który jest stopniowo realizowany. W ubiegłym roku zostało wybudowane turborondo przy dworcu kolejowym u zbiegu ul. Solidarności, ul. Mickiewicza i ul. Ofiar Katynia, oraz zmodernizowana cześć ul. Solidarności.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021