W Stalowej Woli

Kto wybuduje łącznik do dworca PKP?

Kto wybuduje łącznik do dworca PKP?

Cztery firmy są zainteresowane budową łącznika dworca kolejowego i strefy przemysłowej z drogą krajową nr 77 w Stalowej Woli. Ta inwestycja ma się rozpocząć w tym roku.

Pod koniec ubiegłego roku miasto podpisało umowę na dofinansowanie tego zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wsparcie z województwa wynosi 50 proc.

Do przetargu zgłosiły się trzy konsorcja firm, dla których liderami są takie firmy jak:   Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” ze Skoczowa,  INTOP Tarnobrzeg,  Pbi Infrastruktura z Kraśnika oraz   firma Budimex z Warszawy. Ceny zaoferowane przez te firmy są wyższe od kwoty jaka ma być przeznaczona na to zdanie,  czyli 21 mln zł. Przedsiębiorcy zaproponowali od 25 do 28 mln zł.

W ramach prac zostanie przebudowana ul. Solidarności wraz ze skrzyżowaniem z ul. Grabskiego, a także łącznik  drogowy pomiędzy ul. Grabskiego i ul. Energetyków, wybudowany będzie wiaduktu kolejowy w ciągu linii kolejowej Lublin – Przeworsk nad budowanym łącznikiem drogowym oraz wiadukt drogowego w ciągu ul. Solidarności nad budowanym łącznikiem. Ponadto zbudowana zostanie kanalizacja deszczowej, oświetlenie,  przebudowana będzie sieć wodociągowa, gazowa i energetyczna, a także infrastruktura kolejowa. Powstaną także 2 ronda.  Zakończenie tych prac jest planowane w październiku przyszłego roku.

Inwestycja ta ma na celu stworzenie bezkolizyjnego dojazdu do dworca PKP zlokalizowanego w sieci TEN-T, a także rozwiązanie nie tylko bieżących problemów komunikacyjnych w rejonie strefy przemysłowej miasta, ale także w przyszłości stworzenie połączenia do planowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska, a dalej do drogi S19.

Przedsięwzięcie to jest jest częścią większego projektu, który jest stopniowo realizowany. W ubiegłym roku zostało wybudowane turborondo przy dworcu kolejowym u zbiegu ul. Solidarności, ul. Mickiewicza i ul. Ofiar Katynia, oraz zmodernizowana cześć ul. Solidarności.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021