W Stalowej Woli

Kto wymyśli imię dla detektywa Pozytywki?

Kto wymyśli imię dla detektywa Pozytywki?

5 czerwca do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przyjechał Grzegorz Kasdepke – autor popularnych książek dla dzieci i młodzieży. W sali konferencyjnej spotkał się z ponad setką swoich czytelników.

Pisarz błyskawicznie nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z dziećmi. Rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy młodych czytelników z zakresu znajomości gatunków literackich. Dzieci wypadły całkiem nieźle, więc autor zaczął opowiadać o swoich książkach, o tych które już powstały i o tych, które właśnie pisze. A pisze kolejną część detektywa Pozytywki. – Zdradzę wam, że w końcu będziemy mieli szansę poznać jak ma na imię Detektyw Pozytywka. Mało tego – każdy z was może zaproponować imię dla detektywa – osoba, której propozycja zostanie wybrana, w nagrodę zostanie opisana w jednym z opowiadań o detektywie – zachęcał Kasdepke swoich czytelników.

Dzieci rozgryzały także znaczenie niektórych związków frazeologicznych, były przy tym ,,całe w skowronkach’’ – bowiem pisarz popełnił m.in. książkę, w której opisał 200 najpopularniejszych zwrotów. Po tej małej zabawie literackiej przyszedł czas na zabawy matematyczne. Autor przekonywał dzieci, że matematyka wcale nie musi być nudna, choć on sam polubił ją dopiero wtedy kiedy musiał pomóc synowi Kacprowi w odrabianiu lekcji.

Kasdepke z chęcią odpowiadał także na pytania młodych ludzi. Okazało się, że pisarz jest miłośnikiem gier planszowych, mieszka w kamienicy w sąsiedztwie Stadionu Narodowego, a telewizora nie ogląda, bo wyniósł go do piwnicy. – Filmy lubię oglądać, ale w kinie. Polecam wam zróbcie sobie choć jeden weekend bez telewizji – podpowiadał stalowowolskim dzieciom.

Każdy chętny mógł kupić książkę autora, a po spotkaniu poprosić o autograf czy zrobić sobie zdjęcie z pisarzem. – Ale wiecie, że wcale nie musicie kupować moich książek, żeby je przeczytać. Pamiętajcie, że jesteście w bibliotece – moje książki można także pożyczyć – przekonywał czytelników pisarz.
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który funkcjonuje w MBP. Na kolejną rozmowę o książkach biblioteka zaprasza swoich młodych czytelników już w sobotę 17 czerwca, na godzinę 11, do obiektu przy ul. ks. J Popiełuszki 10.

MPB Stalowa Wola

DSC02367 DSC02372 DSC02376 DSC02377

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021