W powiecie

Której prywatywnej firmie burmistrz remontuje ośrodki?

Której prywatywnej firmie burmistrz remontuje ośrodki?

Blisko 72,5 tys. zł ma być przeznaczone w budżecie Gminy Zaklików na projekt przebudowy trzech budynków ośrodków zdrowia w: Zaklikowie, Lipie i Zdziechowicach.

Kwota ta jest wpisana do projektu uchwały zwiększającej wydatki w budżecie Gminy Zaklików. O przyjęciu tej uchwały radni będą decydować na najbliższej sesji 26 czerwca.

Temat ośrodków zdrowia w gminie Zaklików wzbudza duże emocje wśród mieszkańców, sprawa ta była już poruszana na portalu stw24.

Teraz radni będą decydować o przeznaczeniu pieniędzy na projekty remontów tych trzech budynków. Jednakże nie wiedzą ile następnie będzie kosztowała realizacja tych inwestycji. Kolejna niewiadoma, to jacy lekarz mają tu przyjmować. Co prawda burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik mówił, że pracą tu są zainteresowane spółki medyczne, ale nie wskazał konkretnych.

– Rozmawiałem z radnymi, dla nas jest to niezrozumiały temat. To wydanie pieniędzy bez gwarancji, że dana firma medyczna będzie tu działać. A jeśli zacznie tu działać, to jak długo? Nie wiadomo co się pod tym kryje. Nie wiemy jaka kwota jest przewidziana na przebudowę, nie dostaliśmy żadnych planów, nic nie wiemy. Przecież za tym projektem idą pieniądze – stwierdza Adam Sieczkoś, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Jak dodaje, budynek ośrodka zdrowia w Lipie był niedawno remontowy, a planowana inwestycja ma być tylko przykrywką by wypowiedzieć umowę lekarzowi Ryszardowi Staniszewskiemu. Również w Zdziechowicach był niedawno remont parteru. W tym wypadku burmistrz tłumaczy, że chodzi o remont piętra, gdzie ewentualnie mieliby nocować lekarze. Jedynie w Zaklikowie obiekt wymaga remontu, przed laty mieścił się tu ośrodek zdrowia, obecnie nie jest użytkowany. Bowiem w Zaklikowie funkcjonuje przychodnia w budynku, który prywatnie wybudował Ryszard Staniszewski.
– Można tak ironicznie stwierdzić: Idąc tropem rozumowania burmistrza wybudujmy sklep wielkopowierzchniowy i oddajmy go w dzierżawę prywatnej firmie typu Lidl, Biedronka, Tesco, a ceny produktów spożywczych spadną w mieście i wszyscy będą zadowoleni – dodaje.

– Naszym zdaniem, jeśli firma medyczna byłaby bardzo zainteresowana wejściem na ten teren, to sama powinna podpisać umowę z gminą, a pieniądze przeznaczone na ewentualny remont mogłaby mieć odliczone od dzierżawy. A już projekty powinna robić we własnym zakresie. Jeśli poniesie koszty, to jest jakaś pewność, że będzie tu działać – stwierdza radny Sieczkoś.
Przypomina, że burmistrz chciał wypowiedzieć umowę dzierżawy na ośrodek zdrowia w Lipie, gdzie przyjmuje doktor Ryszard Staniszewski. Mieszkańcy na zebraniu wiejskim w Lipie niemalże jednogłośnie, przy jedynym głosie sprzeciwu, powiedzieli kategoryczne „nie” i podjęli w tym temacie uchwałę. Teraz trafi ona na obrady sesji, kiedy to radni będą decydować o przedłożeniu umowy dzierżawy. – Myślę, że rada się przychyli do tej decyzji, gdyż nie można lekceważyć ludzi i robić coś wbrew ich woli – stwierdza Sieczkoś.

Kilkakrotnie próbowaliśmy skontaktować się z burmistrzem Zdzisławem Wójcikiem, ale bezskutecznie.

23 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Piknik charytatywny z okazji Dnia Dziecka

stw24.pl27 maja 2021

Laryngologia – wkrótce zyska nowoczesny sprzęt

stw24.pl26 maja 2021

Uwaga! Zakaz wstępu do lasu. Agrolotnicze zabiegi zwalczania owadów

stw24.pl21 maja 2021

Informacja dla mieszkańców ulicy Lipowej w Lipie

stw24.pl21 maja 2021

Drugi milion na leczenie Bartusia z Sandomierza.Proste sposoby aby przyśpieszyć zbiórkę

stw24.pl20 maja 2021

KGW w Pysznicy w półfinale Festiwalu Polska od Kuchni

stw24.pl19 maja 2021

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021