Fotorelacje

Który policjant drogówki jest najlepszy?

Który policjant drogówki jest najlepszy?

Zakończyły się trwające dwa dni zmagania podkarpackich policjantów o tytuł “Policjanta Ruchu Drogowego 2016”. 22 funkcjonariuszy z wydziałów ruchu drogowego reprezentowało swoje jednostki z województwa podkarpackiego. O tytuł najlepszego walczyli w pięciu konkurencjach. Podkarpacki finał konkursu wygrał młodszy aspirant Grzegorz Polak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Podkarpacki finał ogólnopolskiego konkursu “Policjant Ruchu Drogowego 2016” odbywał się dwuetapowo. 22 policjantów ruchu drogowego, reprezentowało każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz Komendę Wojewódzką Policji.

Pierwszy etap eliminacji zorganizowany został wczoraj na terenie rzeszowskiego oddziału prewencji w Zaczerniu. Funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów, strzelali z broni służbowej. Pod okiem jurorów prezentowali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Dzisiaj pierwsze konkurencje rozegrano na Placu Piłsudskiego, przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. Była to jazda sprawnościowa radiowozem, gdzie na pokrywie silnika umieszczony był talerz z piłką tenisową. W tej konkurencji liczyła się przede wszystkim precyzja prowadzenia pojazdu służbowego. Dodatkowo policjant musiał zatrzymać pojazd, wysiąść z niego, przebiedź określony dystans, po czym kontynuował pokonywanie toru przeszkód.

Kolejną próbą było kierowanie ruchem na skrzyżowaniu stalowowolskich ulic: Popiełuszki i Alei Jana Pawła II (droga krajowa nr 77). W tej konkurencji wiele zależało od zachowania kierowców i ich reakcji na wydawane przez policjanta sygnały.

Uczestnicy konkursu wykazywali się również umiejętnością jazdy służbowym motocyklem. Każdy z nich miał za zadanie pokonanie toru przeszkód w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczba błędów.

Drugi rok z rzędu najlepszym policjantem ruchu drogowego w 2016 roku na Podkarpaciu okazał się młodszy aspirant Grzegorz Polak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. II miejsce zajął młodszy aspirant Paweł Panna z Komendy Powiatowej Policji w Dębicu, a III miejsce sierżant Krzysztof Portas reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu.

Nagrody pieniężne wręczył zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta. Puchary i nagrody rzeczowe wręczali również: Senator RP Janina Sagatowska, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. Nagrody rzeczowe wręczali też: Janusz Stachowiak – Dyrektor WORD w Rzeszowie, Kamil Kalinka – Dyrektor WORD w Tarnobrzegu oraz Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie Zdzisław Grzyb i Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie Jan Jędrzejko.

Młodszy aspirant Grzegorz Polak i młodszy aspirant Paweł Panna reprezentować będą podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się pod koniec września w Białymstoku.

Źródło: KWP

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020