W Stalowej Woli

Kucharz i logistyk – na te zawody największy boom

Kucharz i logistyk – na te zawody największy boom

Logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, te kierunki kształcenia cieszyły się największym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Znane są już wstępne wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Stalowowolski.

Jednakże, jak zaznacza Bożena Karlik, naczelnik Wydziału Edukacji, ostateczny nabór nie został jeszcze oficjalnie zakończony. Nie wszyscy uczniowie definitywnie zdecydowali o wyborze szkoły i profilu. Dlatego ostateczne wyniki rekrutacji będą znane pod koniec sierpnia.

W pięciu szkołach prowadzonych przez powiat, czyli w: Zespole Szkół Ogólnokształcących im. KEN oraz zespołach szkół ponadgimnazjalnych nr 1 („Pod basenem”), nr 2 („Budowlanka”), nr 3 („Ekonomik”) oraz Centrum Edukacji Zawodowej, zostało utworze 39 oddziałów, tak jak było planowane.

W ZSO utworzono 9 oddziałów; w ZSP nr 1, został utworzony o jeden oddział mniej, planowano 8, a będzie 7; w ZSP nr 2 jest 9 oddziałów, o 1 więcej niż planowano; w ZSP nr 3 – 6 oddziałów; w CEZ-ie 8 oddziałów.

W ZSP nr 2 zaplanowane było pół oddziału klasy technik logisty, jednakże chętnych na ten kierunek było dużo więcej i powstały dwa oddziały. Natomiast w ZSP nr 3 dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszył się zawód technik żywienia i usług gastronomicznych. Początkowo planowano utworzyć pół oddziału, a będzie 1,5 oddziału.

Szkoły zaproponowały uczniom też nowe zawody. W ZSP nr 2 – technik eksploatacji portów i terminali; w CEZ-ie – technik urządzeń dźwigowych, oraz w zasadniczej szkole zawodowej mechanik motocyklowy. Jednak te kierunki nie cieszył się zainteresowaniem. Nie oznacza to jednak, że zostaną nie zostaną one zaproponowane uczniom w kolejnym roku, być może wtedy będą chętni by kształcić się w tych zawodach.

W Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym, zostało utworzone 7 klas, w tym 1 klasa szkoły mistrzostwa sportowego.

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021