W Stalowej Woli

Kucharz i logistyk – na te zawody największy boom

Kucharz i logistyk – na te zawody największy boom

Logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, te kierunki kształcenia cieszyły się największym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Znane są już wstępne wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Stalowowolski.

Jednakże, jak zaznacza Bożena Karlik, naczelnik Wydziału Edukacji, ostateczny nabór nie został jeszcze oficjalnie zakończony. Nie wszyscy uczniowie definitywnie zdecydowali o wyborze szkoły i profilu. Dlatego ostateczne wyniki rekrutacji będą znane pod koniec sierpnia.

W pięciu szkołach prowadzonych przez powiat, czyli w: Zespole Szkół Ogólnokształcących im. KEN oraz zespołach szkół ponadgimnazjalnych nr 1 („Pod basenem”), nr 2 („Budowlanka”), nr 3 („Ekonomik”) oraz Centrum Edukacji Zawodowej, zostało utworze 39 oddziałów, tak jak było planowane.

W ZSO utworzono 9 oddziałów; w ZSP nr 1, został utworzony o jeden oddział mniej, planowano 8, a będzie 7; w ZSP nr 2 jest 9 oddziałów, o 1 więcej niż planowano; w ZSP nr 3 – 6 oddziałów; w CEZ-ie 8 oddziałów.

W ZSP nr 2 zaplanowane było pół oddziału klasy technik logisty, jednakże chętnych na ten kierunek było dużo więcej i powstały dwa oddziały. Natomiast w ZSP nr 3 dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszył się zawód technik żywienia i usług gastronomicznych. Początkowo planowano utworzyć pół oddziału, a będzie 1,5 oddziału.

Szkoły zaproponowały uczniom też nowe zawody. W ZSP nr 2 – technik eksploatacji portów i terminali; w CEZ-ie – technik urządzeń dźwigowych, oraz w zasadniczej szkole zawodowej mechanik motocyklowy. Jednak te kierunki nie cieszył się zainteresowaniem. Nie oznacza to jednak, że zostaną nie zostaną one zaproponowane uczniom w kolejnym roku, być może wtedy będą chętni by kształcić się w tych zawodach.

W Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym, zostało utworzone 7 klas, w tym 1 klasa szkoły mistrzostwa sportowego.

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021