W Stalowej Woli

Kupcy będą mieć halę z prawdziwego zdarzenia

Kupcy będą mieć halę z prawdziwego zdarzenia

Blisko 1 mln zł dofinansowania otrzymała Stalowa Wola na budowę nowej hali targowej, w której kupcy będą handlować owocami i warzywami. Obiekt ten powstanie pomiędzy pawilonami Resko a tzw. laskiem. Wsparcie na tę inwestycję miasto otrzymało od marszałka województwa w ramach programu wsparcia obszarów wiejskich.  

hala

– Przygotowywaliśmy się  do tego projektu od początku kadencji, czekaliśmy na rozstrzygnięcia marszałka, tak aby można było rozpocząć procedurę przetargową. Dziś, kiedy mamy zielone światło możemy przystępować do realizacji tego projektu – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Prezydent podkreślał, że w ramach pierwszego etapu prac powstanie hala warzywno – owocowa o wyjątkowej architekturze, z półkolistym drewnianym dachem, szklanymi fasadami. Hala będzie mieć 15 m szerokości  i 47 długości. W środku będzie 21 stanowisk, w tym 4 zamknięte, 8 po bokach ścian i 9 otwartych przez środek hali. Całość układu funkcjonalnego tego obiektu została uzgodniona z kupcami, którzy tutaj na co dzień prowadzą handel.

Jak zaznaczał Jan Sibiga, wiceprzewodniczący rady miasta, projekt hali przygotowała pracownia Marka Gierulskiego. – Jest to projekt bardzo nowatorski, nawiązujący do architektury Centralnego Okręgu Przemysłowego. Są w nim także pewne elementy z architektury stalowowolskiej nawiązujące do konkatedry. Jest to bardzo piękny funkcjonalny obiekt – mówił Jan Sibiga, zaznaczając, ze stalowowolski rynek jest takim kultowym miejscem, gdzie nie tylko przychodzi robić zakupy, ale też przy okazji porozmawiać ze znajomymi.
To jest pierwszy etap przetargu, który będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu.  Miasto ma pozwolenie na budowę. Te prace w ramach tego postępowania mają zakończyć się w 2018 roku. W tym czasie kupcy będą musieli mieć zastępcze miejsca, a takowe mają być wyznaczone pod wiaduktem.
Właścicielem hali będzie miasto, które będzie zarządzać tym obiektem we współpracy ze stowarzyszeniem Zieleniak.
Wartość kosztorysowa hali to 2 mln zł. Miasto musi jeszcze wykonać dodatkowe prace, czyli całe otoczenie wokół nowej hali, to pochłonie blisko  1 mln zł.

Kolejny etap, to wytyczenie nowej drogi, która będzie przechodziła pomiędzy sklepami Tesco i Społem do obecnego wyjazdu za halą targową. Powstanie także kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych. Ponadto teren ten będzie oświetlony.
Koszt wykonania tego projektu wraz z odszkodowaniami, to ponad 3 mln zł. Do realizacji tego projektu miasto będzie gotowe po uzyskaniu wszystkich decyzji odszkodowawczych. Nastąpi to w połowie przyszłego roku.

Łącznie całe to zadanie pochłonie kwotę 6 mln zł. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w wieloletnim budżecie miasta.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021