W Stalowej Woli

Laboratorium zakończyło pierwsze projekty

Laboratorium zakończyło pierwsze projekty

Laboratorium Międzyuczelniane oddane do użytku w ubiegłym roku w stalowowolskim Inkubatorze Technologicznym z powodzeniem realizuje projekty badawcze wspólnie z Politechniką Rzeszowską, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Uniwersytetem Rzeszowskim, Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Jak twierdzi Cezary Kubicki, prezes zarządzającego Laboratorium Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli – jest to potwierdzenie słuszności decyzji o powiązaniu funkcjonowania LM z Inkubatorem. Twierdzi on: „- Dzięki temu oferta Stalowej Woli na rzecz podmiotów zainteresowanych rozwojem i innowacyjnością jest pełna, kompleksowa”.

Laboratorium Międzyuczelniane w ostatnich dniach zakończyło realizację 2 wspólnych projektów z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II na kwotę ponad 40 tys. złotych. „-Projekty dotyczyły badań czystości syntezowanej na KUL ektoiny i badań odpadów mineralnych oraz materiałów budowlanych otrzymanych z ich spiekania” – informuje nas dr Jakub Nowak, kierujący Laboratorium Międzyuczelnianym. Takie działania są owocem coraz bardziej rozwijającej się współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Laboratorium Międzyuczelnianym Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli.

Obok wcześniej wymienionych uczelni partnerami do współpracy „inkubatorowego” LM są Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o. oraz firmy prywatne, które korzystając z potencjału Laboratorium mają możliwość rozwiązywania problemów, doskonalenia technologii, sięgania po innowacyjne projekty.

Podejmowane w inkubatorze i laboratorium działania mają na celu wykorzystanie w jak najszerszym stopniu możliwości zakupionej aparatury i wspólnego pozyskiwania środków zewnętrznych na badania i rozwój.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021