W Stalowej Woli

Lasowiacy zrobili furrorę w Meksyku

Lasowiacy zrobili furrorę w Meksyku

Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy działający w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli wziął udział w dwóch festiwalach folklorystycznych w Meksyku, które odbyły się  w październiku. Jak zaznacza Marek Zaremba choreograf zespołu, była to dla grupy podróż życia.

Było to duże przedsięwzięcie, które wymagało sporych nakładów finansowych. Zespół uzyskał wsparcie od miasta w wysokości 35 tys. zł, starostwo stalowowolskie ufundowało przejazd na lotnisko, duże też było wsparcie ze strony stowarzyszenia sympatyków Lasowiaków. Natomiast  sami uczestnicy płacili za wyjazd 2 tys. zł. To też ogromne przedsięwzięcie wymagające załatwienia wielu dokumentów, zadbania o ubezpieczenie, zabrania odpowiednich leków itp.

– To chyba największa podróż w historii zespołu.  Stało się to dzięki temu, że wygraliśmy festiwal ogólnopolski w Szydłowcu. Prezydium Polskiej Sekcji CIOFF w Warszawie zaproponowało  nam reprezentowanie Polski na festiwalu w Hildago i festiwalu w Tamaulipas w Meksyku– mówił Marek Zaremba, dziękując wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli ten wyjazd.   Podkreślał, że taki wyjazd jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. By zaprezentować atrakcyjny program artystyczny grupa musiała zabrać w sumie po 4 komplety kostiumów dla każdego uczestnika. A te składają się z wielu elementów i lekkie nie są.
Zespół zaprezentował się w Meksyku fantastycznie, zrobił ogromną furorę. Każdy chciał się z nimi fotografować, mieli nagrania telewizyjne, wystąpili na stadionie przed 5 tysięczną widownią.

Choreograf zaznaczał, że takie wyjazdy dla członków zespołu, to nie są wycieczki. A trzeba przyznać, że tancerze tańczyli w temperaturze od 25 do 37 stopni Celsjusza. – My jechaliśmy do ciężkiej pracy. W ciągu 14 dni daliśmy 21 koncertów. To jest ogromny wysiłek  dla tancerzy oraz pań z garderoby po każdym koncercie panie robiły wszystko by te kostiumy były piękne – zauważał Marek Zaremba. Ale koncerty to nie wszystko, bo Lasowiacy uczestniczyli także w różnych defiladach, gdzie oglądało ich tysiące ludzi.
W sumie w wyjeździe wzięło udział 32 osoby, tancerze, kapela, panie garderobiane.

Joanna Piechuta

IMG_4781 IMG_4783 IMG_4811

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021