W Stalowej Woli

Lata tłuste jeszcze w spółdzielni nie nastały

Lata tłuste jeszcze w spółdzielni nie nastały

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli jest jednym z trzech tego typu zakładów na Podkarpaciu. Takich firm jest coraz mniej, te które pozostają na rynku walczą o klienta jakością i naturalnymi produktami, choć coraz ciężej walczyć im z dużymi potentatami. Dlatego też stawiają na najwyższą jakość.

W województwie jest jeszcze Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna oraz druga będąca oddziałem dużego zakładu Mlekovity. Takie małe spółdzielnie muszą konkurować z dużymi producentami, dlatego tak niewiele już ich pozostało. Sytuacja stalowowolskiej OSM nie była najlepsza, ostatnio jednak jest coraz lepiej.
– Powoli następuję stabilizacja, udało nam się wyjść z trudnej sytuacji finansowej dzięki zaangażowaniu Nadsańskiego Banu Spółdzielczego, który wspomógł nas. Obecnie nastąpiła stabilizacja, spokojnie funkcjonujemy, choć do euforii jeszcze nam daleko, ale wychodzimy powoli na prostą. Poprzedni rok zakończyliśmy na plusie. My nie mamy żadnych dotacji, działamy na wolnym rynku  – wyjaśnia Sławomir Czwal, prezes OSM Stalowa Wola.
Zaznacza, że atutem tej małej mleczarni jest to, że produkuje od lat w niezmiennej technologii naturalne wyroby z mleka pochodzącego od lokalnych producentów i w tym widzi szansę funkcjonowania na rynku. Obecnie w mleczarni jest zatrudnionych ponad 70 pracowników na umowę o pracę, są też współpracownicy.

Stalowowolska mleczarnia nie skupia się tylko na produktach, które ma w swojej ofercie od lat, ale też wychodzi do klientów z nowymi propozycjami.
– Na pewno będziemy w tym roku wprowadzali nowe produkty, zobaczymy ile ich będzie. To także będzie uzależnione od naszych możliwości finansowych. Nie chcemy jeszcze zdradzać jakie to będą  produkty, chcemy troszeczkę zaskoczyć. Obecnie zrobiliśmy pierwsze próby i jesteśmy z nich zadowoleni – mówi prezes.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021