kultura i rozrywka

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

Książki, dyplomy oraz zestawy bibliotecznych gadżetów – to nagrody, jakie otrzymali laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.

Zadanie było oryginalne: na podstawie zdjęcia uwieczniającego kilka przypadkowych i niepowiązanych ze sobą przedmiotów należało ułożyć opowiadanie. Tak, aby wszystkie sfotografowane przedmioty znalazły się w treści krótkiego utworu literackiego. Nie było to proste, bowiem jak połączyć ze sobą bumerang, tipi, zegar, konia szachowego, sowę, magnes na lodówkę ze znanymi zabytkami, porcelanową baletnicę oraz muszlę czy piramidę? Oprócz uzdolnień literackich należało wykazać się więc także kreatywnością i fantazją.

Jak się okazało z wyzwaniem tym najlepiej poradzili sobie trzej młodzi panowie – uczniowie szkół z powiatu stalowowolskiego, których biblioteka postanowiła uhonorować dyplomami i nagrodami. I miejsce zajął Jakub Gałka, II miejsce – Franciszek Pałczyński, zaś III miejsce – Cezar Łepski.

– Chcieliśmy pobudzić wyobraźnię i kreatywność wśród uczniów szkół podstawowych, zachęcić do rozwijania umiejętności literackich, czy w pewien sposób zorganizować czas wolny dzieci i młodzieży w czasie epidemii i myślę, że to się udało – podsumowuje Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.

Konkurs ogłoszono jeszcze w maju podczas Tygodnia Bibliotek, rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbyło się 29 oraz 30 czerwca 2020 roku. Odbiór nagród przez laureatów ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju nastąpił z zachowaniem reżimów sanitarnych.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Miasto Przyszłości – Stalowa Wola 2050”

stw24.pl31 lipca 2020

Syreny alarmowe w Gminie Radomyśl n/Sanem

stw24.pl31 lipca 2020

Uwaga! Ważne dla wnioskodawców

stw24.pl31 lipca 2020

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu przy ul. Hutniczej 15

stw24.pl28 lipca 2020

Przerwa w dostawie wody z ujęcia Radomyśl n/Sanem

stw24.pl28 lipca 2020

Pszczele gry i zabawy przed MBP

stw24.pl28 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl28 lipca 2020

Narodowe Czytanie 2020. Przeczytaj „Balladynę” w MBP

stw24.pl24 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne w Pysznicy

stw24.pl22 lipca 2020