kultura i rozrywka

Jerzy Butryn XXII Ambasadorem Stalowej Woli

Jerzy Butryn XXII Ambasadorem Stalowej Woli

Już w najbliższą niedzielę grono Ambasadorów Stalowej Woli powiększy Jerzy Butryn. Podczas Podwieczorku przy fortepianie XXII Ambasador zaprezentuje się w ciekawie skompilowanym repertuarze, na który złożą się najbardziej reprezentatywne utwory wokalne europejskiej muzyki.

Jerzy Butryn przygodę z muzyką rozpoczął w klasach chóralnych Danuty i Stanisława Steczkowskich w PSP Nr 1 w Stalowej Woli. Śpiewał w Cantusie, grał w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, Big Bandzie, Ziemi Kanaan, tworzył Kwartet Męski Quatuori Virinorus
w Miejskim Domu Kultury. Uczęszczał również do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli, gdzie pobierał naukę gry na akordeonie.
Aktualnie ma na swoim koncie nagrodę Fryderyka oraz Orfeusza z zespołem Collegium Zieliński w kategorii muzyka dawna oraz występy podczas najbardziej prestiżowych festiwali: Muzyka w Starym Krakowie, Muzyka Nova i Architektura, Wratislavia Cantas, Leo Festival, Festiwal Moniuszkowski.

Podwieczorek przy fortepianie

7 lutego 2016
godz. 16.00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli / sala widowiskowa

Bilety: 10 / 20 zł – rodzinny (maksymalnie dla 4 osób)

Jerzy Butryn

W programie:
R. Vaughan Williams – The Vagabond
R. Vaughan Williams – Let Beauty Awake
R. Vaughan Williams – The Roadside Fire z cyklu „Songs of Travel”
W. A. Mozart – Marsz turecki z sonaty A-dur
W. A. Mozart – Aria Figara „Non piu andrai” z opery „Wesele Figara”
S. Moniuszko – Stary Kapral
S. Moniuszko – Aria Skołuby „Ten zegar stary” z opery „Straszny dwór”
G. Verdi – Aria Filipa „Ella giammai m’amo” z opery „Don Carlos”
C. Debussy – Światło Księżyca z Suity Bergamasque
G. Bizet – Aria Escamillo „Votre Toast (Torreador!)” z opery „Carmen”
J. Bock – Aria Tewjego „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”

7 lutego 2016
godz. 16.00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli / sala widowiskowa

Bilety: 10 / 20 zł – rodzinny (maksymalnie dla 4 osób)

Jerzy Butryn
Urodzony w Stalowej Woli bas-baryton. Już od najmłodszych lat uczęszczał do klas chóralnych założonych przez Stanisława i Danutę Steczkowskich w PSP nr 1. Przez wiele lat związany z Miejskim Domem Kultury jako członek jego zespołów, m.in. Chóru Chłopięco-Męskiego „Cantus”, Orkiestry Dętej, Big Bandu, Zespołu „Ziemia Kanaan” czy Kwartetu męskiego „Quatuori Virinorus”. Uczęszczał również do Państwowej Szkoły Muzycznej
I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli, gdzie pobierał naukę gry
na akordeonie.
Absolwent wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie śpiewu prof. Bogdana Makala (dyplom z wyróżnieniem). Stypendysta programu Erasmus
w Hochschule für Musik Detmold w klasie śpiewu prof. Larsa Woldta. Obecnie doktorant
na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Laureat I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny
we Wrocławiu, II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kijowie (Ukraina),
II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach,
III nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kownie (Litwa), Nagrody Wydziału Kultury na Akademickim Konkursie Interpretacji Pieśni
F. Chopina i R. Schumanna we Wrocławiu, finalista I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdrój. Uczestniczył w kursach wokalnych w Dusznikach Zdrój, Kursie Interpretacji Muzyki Kantatowej i Oratoryjnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”, w Kursie Mistrzowskim u prof. Teresy Żylis-Gara, Andrzeja Dobbera, prof. Anity Garanca, prof. Valeryego Buymistra, prof. Sabiny Martinaityte i prof. Zdzisława Krzywickiego. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa w ramach European Network of Opera Academies w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Występował w salach filharmonii w Kieler Schloss, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Jeleniej Górze, Rzeszowie, Częstochowie i Kaliszu, w ramach Festiwalu BBC Proms (Royal Albert Hall) w Londynie, Schleswig-Holstein Musik Festiwal w Kiel, Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Leo Festiwal we Wrocławiu oraz Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdrój. Współpracował z Paulem McCreesh’em, Łukaszem Borowiczem, Rubenem Silvą, Tadeuszem Wojciechowskim, Benjaminem Bayl’em, Stanisławem Gałońskim, Jerzym Salwarowskim, Włodzimierzem Szymańskim, Przemysławem Stanisławskim, Roberto Skolmowskim, Ernstem Kovacicem. Od samego początku powstania współtworzył zespół „Collegium Zieleński”, z którym to nagrał Offertoria i Communiones (Opera Omnia) Mikołaja Zieleńskiego (nagrodzone Złotym Orfeuszem Academie du Disque Lyrique we Francji i Fryderykiem w kategorii Muzyka Dawna). Współpracuje także z zespołem muzyki dawnej „Capella Cracoviensis”, „Capella Viridimontana”, „Collegio di Musica Sacra”, Teatrem Lalek we Wrocławiu oraz Chórem Narodowego Forum Muzyki, z którym odbył wiele koncertów w kraju i za granicą, a także brał udział w nagraniu H. Berlioz – Grande Messe des Morts, F. Mendelssohn-Bartholdy – Eliasz (nagroda Diapason d’Or de l’Année) oraz B.Britten – War Requiem (Nagroda BBC Music Magazine w kategorii muzyka chóralna roku).
Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, zarówno z repertuarem oratoryjnym, operowym, pieśniarskim, jak również muzyki cerkiewnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

Katarzyna Neugebauer
Pianistka urodzona w Poznaniu. Od ponad 10 lat związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Jako solistka występowała z J. Kaspszykiem, A. Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Wrocławskiej i Kaliskiej. Posiada w dorobku dwie płyty CD:
ze skrzypkiem B. Bokunem (2009) oraz z B. Chilcottem z towarzyszeniem Chóru NFM (2012).
Zapraszana w charakterze akompaniatora na ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy wokalne oraz kursy mistrzowskie, gdzie współpracowała m.in. z R. Blakiem, K. Kaludowem, R. Nakonecznym, E. Douganem.
W  polu jej zainteresowań znajduje się muzyka współczesna, co zaowocowało szeregiem prawykonań utworów na takich festiwalach jak Eurosilesia, Gwiazdy Promują w Jeleniej Górze czy Musik unter Zeit w Munster.
Jako akompaniator współpracuje z wrocławską Akademią Muzyczną, Operą Wrocławską, oraz Chórem NFM, gdzie ma możliwość pracować m.in. z Paulem McCreeshem,
B. Shwartzem, Ch. Poppenem.

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl4 maja 2021

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

stw24.pl28 kwietnia 2021

Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą

stw24.pl27 kwietnia 2021