kultura i rozrywka

Laury akordeonistów w Gorlicach

Laury akordeonistów w Gorlicach

W dniach 25 -27 kwietnia najlepsi młodzi akordeoniści zachwycali swoim talentem, kreatywnością i pasją podczas XVIII Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się akordeoniści ze Stalowej Woli.

W gorlickim festiwalu zaprezentowali się uczniowie sekcji akordeonu Szkoły Muzycznej ze Stalowej Woli: uczeń Krzysztofa Garbacza Mikołaj Wybacz, który uzyskał wyróżnienie oraz wychowankowie Piotra Szafrańca – Hubert Smutek i Victor Czuliński. Wyróżnienia otrzymały również dwa zespoły kameralne – kwintet akordeonowy w składzie: Mikołaj Wybacz, Karolina Wdowiak, Stanisław Madej, Michał Łyko, Bartłomiej Taper (przygotowany przez Krzysztofa Garbacza) oraz kwartet w składzie: Hubert Smutek, Kajetan Kruczek, Victor Czuliński, Tymoteusz Kak (przygotowany przez Piotra Szafrańca).

Gorlickie Konfrontacje są jednym z najbardziej prestiżowych festiwali akordeonowych organizowanych w Polsce, dlatego przyciągają liczną rzeszę wykonawców zarówno z Polski jak i z krajów ościennych (m.in. Białoruś, Rosja, Ukraina, Słowacja). W ciągu wielu lat festiwal gorlicki przeobrażał się, ciągle doskonaląc swoją formę i tworząc własną bogatą tradycję. W tym roku rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach solistycznych oraz trzech zespołowych.
Jury festiwalu jak zawsze stanowią wybitni pedagodzy, kompozytorzy i wirtuozi akordeonu. W tym roku wykonawców oceniali: Bogdan Dowlasz (przewodniczący), Grzegorz Palus, Janusz Pater (dyrektor artystyczny festiwalu), Daniel Lis, Daniel Baranowski oraz Marek Hnatkiewicz – eksperci muzyki akordeonowej.

Do 15 maja trwa rekrutacja do PSM I i II st. w Stalowej Woli. Dyrekcja i nauczyciele zapraszają wszystkie chętne dzieci do nauki, a także na Dzień Otwarty, który odbędzie się 9 maja o godz. 17:00.

oznor oznor

Amelia Chodorek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

stw24.pl2 czerwca 2020

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020

Dziś 1 czerwca Dzień Dziecka

stw24.pl1 czerwca 2020

Place zabaw i siłownie na powietrzu otwarte od jutra

stw24.pl29 maja 2020

Utrudnienia na drodze gminnej Przyszów …

stw24.pl29 maja 2020

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci

stw24.pl29 maja 2020
mbp

Zarezerwuj książkę przez katalog online

stw24.pl28 maja 2020

Rodzinny Dzień Dziecka w Muzeum

stw24.pl28 maja 2020