W Stalowej Woli

Legendy stalowowolskiego boksu w „STALOWYM RINGU”

Legendy stalowowolskiego boksu w „STALOWYM RINGU”

Długo oczekiwana przez mieszkańców, zawodników, kibiców i sympatyków ZKS „Stal” Stalowa Wola książka, dokumentująca historię stalowowolskiego boksu na przestrzeni lat 1939-1977, która zapisała się złotymi kartami w dziejach krajowego i światowego pięściarstwa, doczekała się szczegółowego opracowania.

Za sprawą autora książki Romana Niwierskiego – stalowowolskiego historyka, regionalisty, ponownie ożywione zostały chwile związane z „zaczarowanym ringiem”. Książka „Stalowy Ring. Historia sekcji bokserskiej w Zakładowym Klubie Sportowym „Stal” Stalowa Wola w latach 1939-1977” jest cenną „encyklopedią” boksu. Dla czytelnika stanowić będzie ważne źródło wiedzy o nieodległej przecież, ale jakże chlubnej historii stalowowolskich „gladiatorów” ringu. Wydawcą książki jest Urząd Miasta Stalowej Woli.

STALOWY RING _okladka _DRUK.indd

„Książka Romana Niwierskiego to swoisty hołd oddany wybitnym ludziom, pięściarzom, trenerom oraz działaczom ZKS „Stal” Stalowa Wola, którzy w powojennej historii przynieśli Miastu zaszczytną nazwę „twierdzy nie do zdobycia”. Indywidualne oraz drużynowe osiągnięcia stalowowolskiej sekcji bokserskiej emanowały blaskiem na cały kraj. Dbając o świadomość i wiedzę historyczną młodych mieszkańców, rozwój i promocję sportu nie możemy zapomnieć o wyjątkowym dorobku poprzedniego pokolenia. Stalowowolscy pięściarze osiągnęli bardzo dużo, a ogólny bilans ich dokonań jest wyróżnikiem Stalowej Woli do dnia dzisiejszego. Ta książka to unikat na polskim rynku wydawniczym.

Takie publikacje jak ta, Romana Niwierskiego, będą miały dofinansowanie z budżetu Miasta, bo to jest faktyczna promocja Stalowej Woli, sportu, osób, które przez lata budowały tożsamość Stalowej Woli” – powiedział Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Zaczytany październik z biblioteką

stw24.pl28 września 2021

Nieczynne przystanki na ul. Okulickiego

stw24.pl28 września 2021

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

stw24.pl27 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021