W Stalowej Woli

Legendy stalowowolskiego boksu w „STALOWYM RINGU”

Legendy stalowowolskiego boksu w „STALOWYM RINGU”

Długo oczekiwana przez mieszkańców, zawodników, kibiców i sympatyków ZKS „Stal” Stalowa Wola książka, dokumentująca historię stalowowolskiego boksu na przestrzeni lat 1939-1977, która zapisała się złotymi kartami w dziejach krajowego i światowego pięściarstwa, doczekała się szczegółowego opracowania.

Za sprawą autora książki Romana Niwierskiego – stalowowolskiego historyka, regionalisty, ponownie ożywione zostały chwile związane z „zaczarowanym ringiem”. Książka „Stalowy Ring. Historia sekcji bokserskiej w Zakładowym Klubie Sportowym „Stal” Stalowa Wola w latach 1939-1977” jest cenną „encyklopedią” boksu. Dla czytelnika stanowić będzie ważne źródło wiedzy o nieodległej przecież, ale jakże chlubnej historii stalowowolskich „gladiatorów” ringu. Wydawcą książki jest Urząd Miasta Stalowej Woli.

STALOWY RING _okladka _DRUK.indd

„Książka Romana Niwierskiego to swoisty hołd oddany wybitnym ludziom, pięściarzom, trenerom oraz działaczom ZKS „Stal” Stalowa Wola, którzy w powojennej historii przynieśli Miastu zaszczytną nazwę „twierdzy nie do zdobycia”. Indywidualne oraz drużynowe osiągnięcia stalowowolskiej sekcji bokserskiej emanowały blaskiem na cały kraj. Dbając o świadomość i wiedzę historyczną młodych mieszkańców, rozwój i promocję sportu nie możemy zapomnieć o wyjątkowym dorobku poprzedniego pokolenia. Stalowowolscy pięściarze osiągnęli bardzo dużo, a ogólny bilans ich dokonań jest wyróżnikiem Stalowej Woli do dnia dzisiejszego. Ta książka to unikat na polskim rynku wydawniczym.

Takie publikacje jak ta, Romana Niwierskiego, będą miały dofinansowanie z budżetu Miasta, bo to jest faktyczna promocja Stalowej Woli, sportu, osób, które przez lata budowały tożsamość Stalowej Woli” – powiedział Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021