W Stalowej Woli

Lepsze warunki na oddziale pediatrycznym

Lepsze warunki na oddziale pediatrycznym

Bardziej komfortowy, ładniejszy, a przede wszystkim przyjaźniejszy rodzicom i ich pociechom. Taki ma być oddział pediatryczny w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. W ubiegłym roku rozpoczęła się jego modernizacja.

Ci, którzy przebywali tu ze swoimi dziećmi doskonale wiedzą, jakie warunki panują na tym oddziale, nie wygląda on najlepiej.
Jak wyjaśnia starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, z chwilą przyjścia nowego ordynatora Dariusza Dąbka,  powiat rozpoczął przygotowania do wyremontowania i wyposażenia tego oddziału. – Bardzo nam zależy na tym, by oddział wyglądał ładnie. Dla każdego rodzica dziecko jest najważniejszą osobą i zależy mu na zapewnieniu jak najlepszych warunków. Dlatego też chcemy by w naszym szpitalu takie mieli. W ubiegłym roku zrobiliśmy remont ciągów sanitarnych, są nowe łazienki elegancko wyposażone i urządzone. Teraz będziemy tzw. kuchnię mleczną likwidować i przystosowywać do potrzeb szpitala. Będzie tam m. in. izba przyjęć, gabinety lekarskie, laboratorium. Następnie będziemy wykonywać kolejne prace. Nie możemy wszystkiego robić naraz, tylko etapami, by nie zakłócać pracy oddziału – wyjaśnia starosta.
Ponadto w ubiegłym roku zostały zakupione łóżka zarówno dla dzieci najmłodszych jak i starszych, a także fotele, które po rozłożeniu mogą być łóżkami, dzięki czemu rodzice w bardziej komfortowych warunkach mogą być przy swoich dzieciach także w nocy.

Jak zaznacza starosta, w docelowych planach jest remont całego oddziału, korytarzy, sal, co ma nastąpić do końca przyszłego roku.
Prace te są finansowane ze środków pochodzących z budżetu powiatu, jest to typowy remont i nie ma możliwości uzyskania wsparcia z zewnątrz.  Ubiegłoroczne roboty kosztowały ponad 200 tys. zł, a tegoroczne będą rzędu 250 – 300 tys. zł.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021