W Stalowej Woli

Liczby zdecydują, kto otrzyma mieszkanie

Liczby zdecydują, kto otrzyma mieszkanie

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania komunalne czynszowe, które mają być budowane w ramach Stalowowolskiego Programu Budownictwa Wielorodzinnego „Z Perspektywą w Stalowej Woli”. Wynika to z liczby ankiet, która wpłynęła już do Urzędu Miasta.
Przypomnijmy, chodzi o dwa bloki komunalno-czynszowe, których budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku na działce przy ul. Orzeszkowej. Ma w nich być około 104 mieszkania. By mieszkania te spęczniały oczekiwania potencjalnych mieszkańców, miasto do 15 listopada przyprowadza ankiety w tej kwestii.
Więcej na ten temat https://stw24.pl/miasto-buduje-bloki-dla-mieszkancow/
https://stw24.pl/rodziny-wielodzietne-otrzymaja-70-metrowe-mieszkania/

Wpłynęło już bardzo dużo ankiet, ponadto zainteresowani tymi mieszkaniami zgłaszają się z zapytaniami do mnie, a także do radnych. Widać, że cały projekt został przyjęty bardzo pozytywnie. Liczba zarzutów kierowanych do regulaminu przyznawania tych mieszkań jest dość niewielka, także widać, że został on przygotowany w sposób optymalny. Po przeczytaniu ankiet, które już wpłynęły widać, że jest to bardzo dobry pomysł i trzeba przystąpić jak najszybciej do realizacji tej inwestycji – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Dodaje, że mieszkańcy podpowiadają jaki ma być metraż, to ułatwi z pewnością prace projektowe i pozwoli wybudować takie mieszkania, których ludzie oczekują.

Mieszkania jakie wybierają potencjalni zainteresowani, to metraż powyżej 40 mkw. – Dzisiaj oczekiwany standard jest wyższy, wynika to też z liczby dzieci. Widzę, że ta inwestycja to jest najlepsze działanie prorodzinne, które faktycznie tworzy szanse rozwoju czy powiększenia rodziny. Jest to bardzo widoczne w tych ankietach, wielu zaznacza, że planuje powiększenie rodziny. Jest to dobra perspektywa dla Stalowej Woli – stwierdza Nadbereżny.

Zaznacza, że zainteresowani sugerowali, aby w regulaminie przyznawania tych mieszkań zostały też ujęte osoby, które wyjechały za granicę, ze względu na pracę i myślą o powrocie do Stalowej Woli. – Wszystkie takie uwagi przedstawię radnym, ponieważ to oni ostatecznie w formie uchwały podejmą regulamin tego programu – mówi prezydent.

Kto ostatecznie otrzyma mieszkanie zdecyduje regulamin, na jego podstawie będą przyznawane punkty. Dylematy władze będą miały w momencie, gdy będzie ta sama liczba punktów. – Od samego początku byłem za tym, aby ranking osób, które będą starały się o te mieszkania był oparty nie na zasadzie uznaniowej, tylko żeby była twarda punktacja, dot. liczby dzieci, wieku, osób niepełnosprawnych, liczby lat zamieszkiwania na terenie Stalowej Woli. Chcemy, aby nikt nie zarzucił nam, że mieszkania są rozdawane po znajomości. Dlatego przyjmiemy ścisłą punktację. Bowiem każde inne formy przyznawania mieszkań będą narażone na zarzut nieobiektywnego spojrzenia na sytuację. Najbardziej obiektywne będą zatem liczby – wyjaśnia Nadbereżny.
Projekt regulaminu ma trafić jeszcze do komisji mieszkaniowej, a ostatecznie zatwierdzi go Rada Miasta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021