W Stalowej Woli

„Lodołamacze” morsowali w Solinie

„Lodołamacze” morsowali w Solinie

Około 170 foczek i morsów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanym w ostatni weekend  nad Jeziorem Solińskim „II Światowym Zlocie Morsów Solina-Polańczyk”. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Stalowowolskiego Klubu Morsów „Lodołamacze”.

DSC_0135

Zlot odbył się w dniach 12-15 stycznia w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Wzięli w nim udział miłośnicy zimnowodnych kąpieli z całej Polski, m.in. z: Gdyni, Bydgoszczy, Kędzierzyna-Koźla, Krosna, Rzeszowa, przyjechały nawet morsy z Czech. – Nie mogło nas zabraknąć w tak doborowym towarzystwie. Polańczyk przywitał nas piękną, białą zimą i prawdziwie gorącą atmosferą. Bo tam, gdzie są morsy, tam zawsze jest dobra zabawa – mówi Dariusz Bańka, prezes Stalowowolskiego Klubu Morsów „Lodołamacze”. Oprócz niego, barwy stalowowolskiego klubu reprezentowali podczas zlotu jeszcze: Hubert Bańka, Jan Chmura, Jakub Chmura, Beata Kyć, Paulina Niemiec, Albert Majewski, Tomasz Wosk, Paweł Mroczek oraz Marek Łyko.

DSC_0299

Co ciekawe, specjalnym gościem zlotu był Karol Strasburger – aktor i gospodarz teleturnieju „Familiada”. – Bardzo sympatyczny człowiek. Obiecał zadebiutować podczas zlotu w roli morsa. Wprawdzie gdy już przyszło co do czego, wyglądało że się nieco waha, ale gdy ponad setka morsów będąca już w wodach Soliny zaczęła głośno skandować „gdzie jest Karol?”, przełamał się i wszedł do nas. Ale pogodę i okoliczności na taki debiut miał znakomite: nie wiało i było ciepło, bo temperatura powietrza miała około -1⁰C – wspomina Dariusz Bańka.

DSC_0179

Podczas „II Światowego Zlotu Morsów” jego uczestnicy tuż przed kąpielą główną brali udział w barwnym i kolorowym przemarszu. Wszyscy poprzebierani, jak np. morsy i foczki z rzeszowskiego klubu „Sopelek” – za pingwiny, bądź poubierani w stroje klubowe. – Środowisko morsów to jedna, wielka rodzina. Ale mimo to, każdy klub bardzo manifestuje swoje pochodzenie. Nie inaczej jest z nami: bez względu na to gdzie morsujemy – czy w Polańczyku, Krakowie, Sandomierzu, czy na akwenach w Powiecie Stalowowolskim, zawsze podkreślamy skąd się wywodzimy. Bo „Lodołamacze” to klub, który powstał w Stalowej Woli. Mówimy o tym zawsze i wszędzie. Dlatego z dumą prezentujemy na naszych kurtkach herb Stalowej Woli. I w tym miejscu dziękujemy za wsparcie miastu i prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu – mówi prezes Dariusz Bańka.

DSC_0325

SKM „Lodołamacze” działa od 3 lat i zrzesza obecnie ponad 30 osób. Klubowicze nie tylko spotykają się, aby wspólnie zażywać zimnowodnych kąpieli, ale aktywnie uczestniczą w życiu regionu. – Byliśmy między innymi współorganizatorami kilku sportowych imprez, którym towarzyszył cel charytatywny, m.in.: biegu „Stalowy Run” czy „Amatorskiego Triathlonu Zaklików odNowa”. W ten sposób działamy na rzecz naszej lokalnej społeczności i odwdzięczamy się za pomoc i wsparcie, na jakie w razie potrzeby możemy liczyć i my sami. Mamy dużo energii i jeszcze więcej pomysłów na przyszłość – zapewnia Dariusz Bańka.

DSC_0333

Źródło: Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021