W Stalowej Woli

Logistyk i żywieniowiec – te zawody są na topie

Logistyk i żywieniowiec – te zawody są na topie

 Znane są już wstępne wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych w Stalowej Woli. Większość z zaplanowanych klas została utworzona, a nawet w związku z dużym zainteresowaniem niektórymi kierunkami ,powstały dodatkowe.

Obecnie w pięciu szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Stalowowolski, do pierwszych klas zostało przyjętych 1040 uczniów.
Sytuacja ta, jak zaznacza Bożena Karlik, naczelnik wydziału edukacji, może się jeszcze nieznacznie zmienić. Ostateczne wyniki będą zatem znane na początku września.

W planach powiatu było przyjęcie 1086 uczniów w 38 oddziałach, z założeniem, że w liceum i technikum w klasie jest po 30 uczniów, a w zasadniczej szkole zawodowej po 26. Udało się utworzyć 38, a być może nawet będzie 39 oddziałów, z tym że nie we wszystkich klasach jest maksymalna liczba uczniów.

W planach powiatu było utworzenie następującej liczy oddziałów w poszczególnych szkołach: Liceum Ogólnokształcące im. KEN – 9 ( 270 miejsc ),  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – 7 ( 202 miejsca ), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – 8 ( 206 miejsc ), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – 6 ( 176 miejsc),  Centrum Edukacji Zawodowej – 8 (232 miejsca).

Według obecnych danych w poszczególnych szkołach powiatowych będzie następująca liczba uczniów:
LO im. Ken – 240,
ZSP 1 – 148,
ZSP 2 – 264,
ZSP 3 – 165,
CEZ – 223.

Z zaplanowanych oddziałów prawdopodobnie nie powstanie jeden w ZSP nr 1, natomiast w ZSP 2 o jeden odział będzie więcej, a być może nawet dwa.

W LO  im. KEN, nie został utworzony oddział, gdzie przedmiotami rozszerzonymi była matematyka i informatyka, jednak w to miejsce został utworzony drugi oddział klasy biologiczno-chemicznej.

W ZSP 2 dużym zainteresowaniem cieszyła się klasa technik budownictwa, w planie było utworzenie połowy oddziału, a jest półtora. Również wielu chętnych było na kształcenie się w zawodzie technik logistyk, podobnie jak w ubiegłym roku. Zamiast planowanego pół oddziału, powstało półtora.  Zaś w zasadniczej szkole zawodowej planowano utworzenie jednej trzeciej oddziału w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a powstał cały. Szkoła ta zaproponowała też uczniom kształcenie w nowym zawodzie, uruchomionym w tym roku – technik chłodnictwa i klimatyzacji, jednak nie było nim zainteresowania i nie powstała klasa.   Nie było też zainteresowania zawodami murarz – tynkarz   oraz monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych.

W ZSP 3 zainteresowaniem cieszył się zawód technik żywienia i usług gastronomicznych, zaplanowany był jeden oddział, a utworzono półtora, a także technik hotelarstwa, zaplanowano pół oddziału, a prawdopodobnie będzie cały.  Natomiast zawodem kelner nie było zainteresowania.

W CEZ-ie było wielu chętnych na naukę w zawodzie  technik informatyk – z planowanego całego oddziału powstało półtora, oraz technik mechanik ( w planie połowa oddziału, utworzono jeden ). Zaś w zasadniczej szkole zawodowej popularnością ciszył się mechanik pojazdów samochodowych z planowanej jednej trzeciej oddziału, utworzony został cały. CEZ nie zrobił naboru do nowego kierunku – technik urządzeń dźwigowych, a w szkole zawodowej nie  zostały utworze klasy w zawodach elektromechanik pojazdów samochodowych i blacharz samochodowy.

W Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym, dla którego organem prowadzącym jest urząd miasta, zostało utworzone 7 klas, w których będzie 210 uczniów, oczywiście tak jak w przypadku szkół powiatowych i tu mogą nastąpić drobne przesunięcia.
Natomiast w Liceum Katolickim, które prowadzi diecezja, nie została utworzona pierwsza klasa.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021