W powiecie

Lokalni politycy w Krynicy

Lokalni politycy w Krynicy

EUROPEJSKIE SALONY I WSIOWE PROBLEMY

Międzynarodowe forum gospodarcze w Krynicy miało kiedyś prestiż. Otrzymanie na nie zaproszenia miało swoją rangę. Niestety od paru lat to wydarzenie traci na znaczeniu. Przekształca się coraz bardziej w coś, co  ma dać zarobić organizatorom.

Stąd i coraz częściej zaprasza się osoby, które chętnie przyjadą, bo za pobyt zapłacą podatnicy, a ich miłość własna będzie mile połechtana. Nie wiadomo bliżej z jakich powodów, ale do Krynicy jeżdżą samorządowcy z powiatu stalowowolskiego. Wiadomo nam, że w tym roku wybrali się tam wójtowie Pysznicy, Zaleszan, Bojanowa i zapewne burmistrz Zaklikowa, który już tradycyjnie nie odbiera od nas telefonu. Ciekawe co na ich pobycie skorzystają mieszkańcy tych gmin.

Przejrzeliśmy dokładnie program forum i o sprawach samorządów wielkości Bojanowa, czy Zaklikowa nie ma tam nic. Jest co prawda jeden panel dyskusyjny o polityce regionalnej, ale tematy, które mają tam być omawiane dotyczą miast wielkości co najmniej Stalowej Woli. Czy po przyjeździe z forum mieszkańcy Bojanowa dowiedzą się jaki wpływ na finanse ich gminy będą mieć ceny ropy na światowych rynkach? A może burmistrz Zaklikowa olśni mieszkańców swojej gminy rewelacjami o wpływie walki ze światowym terroryzmem na bezpieczeństwo zaklikowian? Być może dzięki wizycie w Krynicy wójta w Zaleszanach podniesie się świadomość co do wpływu najnowszych technologii na wydajność pracy w światowych korporacjach. Ostatecznie nie należy wykluczyć, że w części forum w której odbywają się biegi będzie można zobaczyć wójta Pysznicy, który krynickimi sukcesami biegowymi będzie rozsławiał swoją gminę. A może nie mamy racji i błędnie posądzamy naszych dzielnych włodarzy o chęć zabawy w miłym towarzystwie na koszt podatników. Może nie byłoby źle, gdyby burmistrz Zaklikowa wziął udział w jakimś panelu poświęconym ekologii i dowiedział się jak legalnie organizuje się wysypiska, bo ostatnio miał z tym wyraźny problem. Również wójt Bojanowa może pofatyguje się na jakiś panel, gdzie będą omawiane sprawy dróg i komunikacji, i dowie się jak taki ruch organizować, żeby mieszkańcy nie klęli swojego włodarza.

Mamy taka nadzieję, a jak będzie? Pewien znany działacz jednego gospodarczego stowarzyszenia powiedział, ze nie będzie już przyjeżdżał do Krynicy, bo nie ma drugiej wątroby, czy coś w tym stylu. To wskazówka jak wysoką temperaturę mają debaty na tym forum. Jesteśmy przekonani, że nasi samorządowcy nie nadwyrężą swoich wątrób. Jednak gdy szczęśliwie powrócą, to przynajmniej radni spytają o sens, koszty i korzyści dla gminy z tego wyjazdu.

Grzegorz Poniedzielski

22 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki stanęło przed budynkiem Urzędu Gminy w Zaleszanach

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021