kultura i rozrywka

Lubiłem Stalową Wolę, teraz będą ją kochał

Lubiłem Stalową Wolę, teraz będą ją kochał

Tak tuż po otrzymaniu tytułu „Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola” mówił Aurele Bogaert, który został uhonorowany tą statuetką przez władze miasta.

Jak podkreślała Ewa Sekulska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, akt ten jest wyrazem szacunku dla ofiarnej dzielności na rzecz naszego miasta i jego mieszańców. – Pan Aurele Bogaert jest wyjątkowym człowiekiem o wielkim i dobrym sercu, który swoją postawą i zaangażowaniem stoi na straży współpracy i przyjaźni belgijsko – polskiej, miasta Stalowej Woli i miasta Evergen – argumentowała.

Za wieloletnią przyjaźń Belgowi dziękował Lucjusz Nadbereżny. – Dziękuję za tę współpracę, która jest między naszymi miastami, ona jest zespolona w Pana osobie od samego początku. Nasze miasta połączyła muzyka, kultura. Bardzo dziękuję za wszystko, co Pan zrobił na przestrzeni tych wielu lat, w pomocy dla Stalowej Woli, dla Polaków – mówił prezydent.

Zabrał też głos sam uhonorowany, który mówił całkiem niezłą polszczyzną. – Bardzo cieszę się z tytułu „Zasłużony dla Stalowej Woli”, zastanawiam się, czy nie jest trochę zbyt zaszczytny, ale mimo to jestem bardzo zadowolony i bardzo dumny. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy w tym uczestniczyli, a szczególnie panu Markowi Gruchocie, dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury, który przedstawił wniosek Radzie Miasta. Dziękuję też bardzo Panu prezydentowi i całej Radzie Miasta. Lubiłem miasto Stalową Wolę, ale teraz będę bardzo kochać Stalową Wolę – mówił z uśmiechem Aurele Bogaert.

Uroczyste wręczenie tej statuetki odbyło się podczas koncertu z okazji 30-lecia stalowowolskiego Chóru Kameralnego.

Tytuł ten przyznaje Rada Miasta podejmując stosowną uchwałę. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały Aurele Bogaert jest współzałożycielem i przewodniczącym stowarzyszenia Vrienden van Polen w Evergem w Belgii.

Stowarzyszenie Vrienden van Polen (Przyjaciele Polski) obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności. Powstało w celu podkreślenia i sformalizowania kontaktów pomiędzy Evergem a Stalową Wolą, które w latach osiemdziesiątych nawiązał Stanisław Steczkowski – założyciel i dyrygent Chóru Chłopięco-Męskiego Cantus w Miejskim Domu Kultury.

Koncerty, niegdyś Chóru Cantus, Rodziny Steczkowskich, a obecnie zespołów artystycznych MDK: Chóru Kameralnego, Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy, Zespołu Tańca Estradowego Volta, Orkiestry Dętej organizowane w Evergem oraz rewizyty Belgów w Stalowej Woli odbywają się regularnie i w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

Główna zasługa tak przykładnie prowadzonej współpracy międzynarodowej należy do Aurela Bogaerta – prawdziwego przyjaciela Polski i Stalowej Woli. Jego zaangażowanie, dobra wola, fascynacja polska kulturą, nadaje współpracy na linii Evergem-Stalowa Wola serdeczny, głęboki wymiar przyczyniając się do dobrej promocji Polski i miasta Stalowej Woli w Belgii.

DSC_0143 (Kopiowanie)

DSC_0148 (Kopiowanie)

DSC_0168 (Kopiowanie)

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021