W Stalowej Woli

„Luckowe – becikowe” dla każdego dziecka

„Luckowe – becikowe” dla każdego dziecka

Tysiąc złotych od 1 stycznia otrzyma każda rodzina, która od tej daty powiększy się o nowego obywatela miasta. Jednakże jest jeden warunek, przynajmniej jedno z rodziców musi zamieszkiwać na terenie Stalowej Woli przez ostatnie dwa lata od urodzenia się dziecka.

Jak zaznaczał Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, jest to element realizacji jego programu wyborczego.
– Otwieramy cykl prezentacji realizacji założeń naszego wspólnego programu samorządowego. Po okresie wdrożenia, kiedy pewne sprawy zostały ustabilizowane przy dobrej współpracy z Radą Miejską, mogę przystąpić do realizacji moich fundamentalnych założeń programu samorządowego na lata 2014 – 2018. W kampanii samorządowej dostarczyłem mieszkańcom program z taką ideą: przeczytaj, zagłosuj, zachowaj, rozlicz za 4 lata. Po prawie już roku kadencji, chciałbym powiedzieć, że nie wycofuję się z żadnego postulatu, który został zawarty w tej książeczce, wręcz przeciwnie jestem przekonany, że wspólnie dzięki dobrej współpracy z Radą Miejską, również z wykorzystaniu środków europejskich, w tej książeczce będzie kilka nowych stron. Dziś chciałbym przestawić program dotyczący miasta przyjaznego dla rodziny, to jeden z fundamentów mojego programu – mówił prezydent, pokazując folder z ubiegłorocznej kampanii wyborczej.
Prezydent przedstawił projekt uchwały w sprawie zasad udzielenia jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka dla osób zamieszkałych na terenie gminy Stalowa Wola. Projekt ten podpisał i przekazał go na ręce Rafała Webera, przewodniczącego Rady Miasta, a na najbliższej sesji będzie on poddany głosowaniu.

To becikowe samorządowe, jak żartobliwie zaznaczył prezydent, zostało już inaczej ochrzczone przez pracowników urzędu, którzy pracowali nad projektem tej uchwały. To „Luckowe”. – Ja się nie obrażam, całkowicie ta nazwa mi odpowiada. Czyli „Luckowe” od 1 stycznia 2016 roku, dla każdego urodzonego dziecka, jako element fundamentalnej polityki prorodzinnej miasta, promocji rodzicielstwa, ale również wsparcia w pierwszych miesiącach życia dziecka. Każdy rodzic wie, że jeśli dziecko przychodzi na świat, to tych potrzeb jest tak dużo, że każda złotówka jest potrzebna – mówił prezydent.

Jak zaznaczał Rafal Weber, kryteria określone w uchwale, dotyczące otrzymania tego wsparcia są bardzo proste i czytelne. Podstawowe kryterium, to zamieszkanie przynajmniej jednego z rodziców na terenie Stalowej Woli przez ostatnie 24 miesiące od urodzenia się dziecka. – Ważne jest to, że ta zapomoga przysługuje niezależnie od dochodu. Każdy, kto złoży wniosek, spełni wcześniejszy warunek będzie mógł uzyskać takie wsparcie. Przy czym wniosek o zapomogę i inne wymagane dokumenty określone w uchwale, muszą być złożone nie później niż przed upływem 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka – mówił przewodniczący.
Uchwała określa też, kto nie może otrzymać becikowego samorządowego, to m.in. rodzice którzy oddadzą dziecko do adopcji lub zrzekną się praw rodzicielskich.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021