W Stalowej Woli

„Luckowe – becikowe” dla każdego dziecka

„Luckowe – becikowe” dla każdego dziecka

Tysiąc złotych od 1 stycznia otrzyma każda rodzina, która od tej daty powiększy się o nowego obywatela miasta. Jednakże jest jeden warunek, przynajmniej jedno z rodziców musi zamieszkiwać na terenie Stalowej Woli przez ostatnie dwa lata od urodzenia się dziecka.

Jak zaznaczał Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, jest to element realizacji jego programu wyborczego.
– Otwieramy cykl prezentacji realizacji założeń naszego wspólnego programu samorządowego. Po okresie wdrożenia, kiedy pewne sprawy zostały ustabilizowane przy dobrej współpracy z Radą Miejską, mogę przystąpić do realizacji moich fundamentalnych założeń programu samorządowego na lata 2014 – 2018. W kampanii samorządowej dostarczyłem mieszkańcom program z taką ideą: przeczytaj, zagłosuj, zachowaj, rozlicz za 4 lata. Po prawie już roku kadencji, chciałbym powiedzieć, że nie wycofuję się z żadnego postulatu, który został zawarty w tej książeczce, wręcz przeciwnie jestem przekonany, że wspólnie dzięki dobrej współpracy z Radą Miejską, również z wykorzystaniu środków europejskich, w tej książeczce będzie kilka nowych stron. Dziś chciałbym przestawić program dotyczący miasta przyjaznego dla rodziny, to jeden z fundamentów mojego programu – mówił prezydent, pokazując folder z ubiegłorocznej kampanii wyborczej.
Prezydent przedstawił projekt uchwały w sprawie zasad udzielenia jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka dla osób zamieszkałych na terenie gminy Stalowa Wola. Projekt ten podpisał i przekazał go na ręce Rafała Webera, przewodniczącego Rady Miasta, a na najbliższej sesji będzie on poddany głosowaniu.

To becikowe samorządowe, jak żartobliwie zaznaczył prezydent, zostało już inaczej ochrzczone przez pracowników urzędu, którzy pracowali nad projektem tej uchwały. To „Luckowe”. – Ja się nie obrażam, całkowicie ta nazwa mi odpowiada. Czyli „Luckowe” od 1 stycznia 2016 roku, dla każdego urodzonego dziecka, jako element fundamentalnej polityki prorodzinnej miasta, promocji rodzicielstwa, ale również wsparcia w pierwszych miesiącach życia dziecka. Każdy rodzic wie, że jeśli dziecko przychodzi na świat, to tych potrzeb jest tak dużo, że każda złotówka jest potrzebna – mówił prezydent.

Jak zaznaczał Rafal Weber, kryteria określone w uchwale, dotyczące otrzymania tego wsparcia są bardzo proste i czytelne. Podstawowe kryterium, to zamieszkanie przynajmniej jednego z rodziców na terenie Stalowej Woli przez ostatnie 24 miesiące od urodzenia się dziecka. – Ważne jest to, że ta zapomoga przysługuje niezależnie od dochodu. Każdy, kto złoży wniosek, spełni wcześniejszy warunek będzie mógł uzyskać takie wsparcie. Przy czym wniosek o zapomogę i inne wymagane dokumenty określone w uchwale, muszą być złożone nie później niż przed upływem 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka – mówił przewodniczący.
Uchwała określa też, kto nie może otrzymać becikowego samorządowego, to m.in. rodzice którzy oddadzą dziecko do adopcji lub zrzekną się praw rodzicielskich.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021