sport

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

To był bardzo udany wyścig w wykonaniu całego zespołu Voster ATS. Na każdym z etapów biało-zieloni zawodnicy byli dobrze widoczni – zabierali się w odjazdy, z powodzeniem atakowali premie górskie i lotne, podczas „królewskiego” etapu świetnie pojechał Paweł Cieślik, ostatecznie kończąc całe zmagania na siódmym miejscu.

Paterski zdeklasował rywali w klasyfikacji najlepszych górali Tour de Hongrie, a drugi w zestawieniu był Patryk Stosz. Dzięki temu kolarze Voster ATS Team każdego dnia byli obecni na podium.

Ostatni etap rozegrano na rundzie wytyczonej na ulicach Budapesztu. Przez większość dystansu na czele pracowała 4-osobowa ucieczka z Mateuszem Grabisem w składzie. Uciekinierzy zostali wchłonięci przez peleton 11 km przed metą, a o zwycięstwo etapowe walczyli najlepsi sprinterzy. Wśród nich był Patryk Stosz, który wywalczył 15 miejsce.

Maciej Paterski podsumowuje pięć dni zmagań:

– Jestem szczęśliwy, że udało nam się wypełnić założone cele na ten wyścig. Moja koszulka górala oraz wysokie miejsce Pawła Cieślika w klasyfikacji generalnej przy tak dobrej obsadzie wyścigu całkiem nas satysfakcjonują. Cieszy mnie bardzo, że mój klubowy kolega Paweł Cieślik po ciężkim wypadku, którego doznał na początku roku podczas treningu, tak się odbudował. Także reszta drużyny była zawsze tam, gdzie być powinna i bardzo dobrze się uzupełnialiśmy. Jeżeli chodzi o mnie to jestem zadowolony ze swojej dyspozycji – dwa razy udało mi się zabrać do odjazdu, gdzie mogłem szukać swojej szansy na wygranie etapu i gromadzić punkty do klasyfikacji górskiej. Sezon ruszył już na dobre, więc w kolejnych tygodniach będziemy dalej korzystać z tej dyspozycji.

 

 

 

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Tymczasowo przejął obowiązki MOSiRu

stw24.pl20 lipca 2021

Szybowcowe Mistrzostwa Polski 9 lipca w Turbi

stw24.pl8 lipca 2021

Oliwia podwójną Mistrzynią Polski na kortach ziemnych

stw24.pl7 lipca 2021

Paweł Cieślik drugi w Bułgarii

stw24.pl29 czerwca 2021

Pobiegli w „Stalowej TRIADZIE ARP S.A.”

stw24.pl29 czerwca 2021