kultura i rozrywka

Made in Poland

Made in Poland

Wystawa „Made in Poland” walczy o miano Wydarzenia Historycznego Roku 2014!

made in poland
Wystawa „Made in Poland” przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli bierze udział w drugim etapie ogólnopolskiego Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2014, ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski. Wystawa zdobyła już w tym roku wyróżnienie na prestiżowym konkursie muzealnym Sybilla 2014, a teraz ma szansę na kolejną nagrodę – liczą się głosy internautów, więc zachęcamy do głosowania!
Do pierwszego etapu konkursu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych – ich zdaniem – projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”. W drugim etapie to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach.
Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wejść na stronę http://whr.muzhp.pl/ i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Można zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Głosowanie trwa do 20 maja włącznie.
Wystawa „Made in Poland” była prezentowana w budynku wystawy „COP dla przyszłości” od 27 września do 11 listopada 2014 roku. W nowoczesnej aranżacji pokazane zostały wówczas najbardziej rozpoznawalne i kultowe polskie marki, wytwory i wzory, m.in. porcelana z Ćmielowa, pralka Polar, płyn Ludwik, kosmetyki Miraculum, sztućce Gerlach czy słodycze Wedel, stanowiące element naszej wspólnej ikonosfery oraz zbiorowej pamięci.
Ekspozycja odnosiła się nie tylko do historii polskiego wzornictwa ale również historii przedsiębiorczości. Wszystkie prezentowane marki mogły pochwalić się długoletnią tradycją, sięgającą niekiedy kilku wieków wstecz. Łącząc na wystawie dwa aspekty – dobre projektowanie oraz historię – nawiązywały do dziedzictwa Stalowej Woli, miasta powstałego jako najważniejsza realizacja urbanistyczna COP i mocno kojarzącego się z wyrobami Huty Stalowa Wola.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

stw24.pl14 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021