W Stalowej Woli

Magdalena Rodecka zastrasza portal stw24.pl

Magdalena Rodecka zastrasza portal stw24.pl

“Magdalena Rodecka – redaktor “słusznie” opłacany?” to tytuł artykułu jaki ukazał się 25 lutego na naszym portalu. Temat zyskał popularność wśród naszych czytelników. Okazało się, że sama zainteresowana dołączyła również do tego grona. Dołączyła i zareagowała, a w zasadzie kancelaria adwokacka wystosowała pismo – Wezwanie do usunięcia publikacji i wystosowanie oświadczenia.

Pełnomocnik prawny Magdaleny Rodeckiej, która jest redaktorem portalu stalowka.net, ławnikiem w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli, oraz członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia Rzeszów, domaga się opublikowania oświadczenia, którego szczegółową treść przedstawia. Oświadczenie to wg pełnomocnika musi ukazać się na portalu stw24.pl najpóźniej w ciągu 1 dnia od doręczenia niniejszego pisma, w innym przypadku sprawa ma zostać niezwłocznie skierowana na drogę sądową, zarówno karną jak i cywilną.

Niezbyt jasno sprecyzowane zostały zarzuty odnośnie treści artykułu “Magdalena Rodecka – redaktor “słusznie” opłacany?”. Z pisma wynika jednak, że narusza on w istotny sposób dobra osobiste Magdaleny Rodeckiej, zawiera nieprawdziwe informacje związane z działalnością zawodową oraz powołaniem na członka Rady Nadzorczej Polskiego Radia Rzeszów oraz, że informacje te „mogły poniżać ją w opinii publicznej lub narazić ją na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanego przez nią zawodu.”.

Wypada więc zadać pytanie: Które informacje są nieprawdziwe? Czy to, że Magdalena Rodecka jest dziennikarzem portalu stalowka.net? Czy to, że Magdalena Rodecka została powołana do Rady Nadzorczej Polskiego Radia Rzeszów? Czy w końcu to, że partia Prawo i Sprawiedliwość wygrała wybory i wymienia składy osobowe w instytucjach publicznych?

Zgodnie z art. 115 § 12 Kodeksu Karnego „Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem.”

Małgorzata Maj

41 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021