W Stalowej Woli

„Majka” odznaczona przez Prezydenta RP

„Majka” odznaczona przez Prezydenta RP

Maria Dekert ze Stalowej Woli  otrzymała Złoty Krzyż Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie to dostała z rąk Ewy Leniart, wojewody podkarpackiej podczas uroczystego wręczania orderów i odznaczeń państwowych zasłużonym mieszkańcom województwa.  

Jak informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki, wojewoda wręczyła Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP mieszkańcom regionu. Otrzymały je osoby, które wyróżniły się m.in. się wybitnymi zasługami w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski, w działalności na rzecz obrony praworządności i wolności religijnej, zasługami w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej, osiągnięciami w działaniach na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury polskiej i tradycji ludowych, społeczności lokalnej, profilaktyki uzależnień, interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej, a także wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Wśród uhonorowanych była także Maria  Dekert z, a raczej Majka, bo tak wiele osób do niej się zwraca, która jest bardzo lubianą, życzliwą osobą, niezwykle oddaną sprawom społecznym i pomocy innym.
Od lipca tego roku jest na emeryturze, na którą przeszła po 38 latach pracy. To dzięki jej staraniom powstał Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, któremu szefowała przez 17 lat, czyli od początku jego istnienia. To ona tworzyła ten ośrodek, zgromadziła świetny zespół wysoko wyspecjalizowanych pracowników, psychologów,  psychoterapeutów, pedagogów,  którzy pomagają mieszkańcom miasta i powiatu.
Maria Dekert od wielu lat działa także w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej przy rozwadowskim klasztorze kapucynów.

Joanna Piechuta

IMG_2148-1200x826

Fot. Podkarpacki Urząd  Wojewódzki
Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Rogala, dyrektor  Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, Maria Dekert, wojewoda Ewa Leniart,  Edyta Nowaczewska, prezes Stowarzyszenia Ruch Pomocy Psychologicznej Integracja

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021