kultura i rozrywka

„Mała książka-wielki człowiek”

„Mała książka-wielki człowiek”

Kolorowanki, wspólne odgadywanie tytułów bajek, kalambury oraz szereg innych zabaw czekało na przedszkolaków, którzy zjawili się wraz z rodzicami w stalowowolskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, w sobotę, 1 lutego. W ramach spotkania można było zwiedzić placówkę i wziąć udział w zabawach z książką. Rodzice dołączali swoje pociechy do grona czytelników, a w zamian gratis otrzymywali książkowe wyprawki. Tylko tego dnia Biblioteka Główna zyskała około 30 najmłodszych czytelników. A przedszkolaki, które już były wcześniej zapisane do MBP a nie dostały jeszcze wyprawki, mogły ją w sobotnie przedpołudnie odebrać.

Wyprawki to specjalny zestaw: książka ze starannie wyselekcjonowanymi bajkami i wierszami dla dzieci oraz broszura, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start stalowowolska książnica rozdawała w ramach ogólnopolskiego projektu „Wielki człowiek–mała książka” ogłoszonego przez Instytut Książki. Po sukcesie akcji w roku ubiegłym, MBP otrzymała dodatkowe wyprawki i wznowiła akcję. Tym razem do rozdania otrzymała 200 takich zestawów. Rodzice zapisują swoje pociechy do wypożyczalni już od kilku dni.

Sobotnie spotkanie było świetną okazją do promowania wśród najmłodszych czytelnictwa. Dobra zabawa przy specjalnie nagranej na potrzeby projektu piosence Mietka Szcześniaka „Mała książka-wielki człowiek”, ciekawe zajęcia zachęciły dzieci do korzystania z księgozbioru biblioteki. Przedszkolaki, wychodząc ze stalowowolskiej książnicy z wyprawką, wypożyczonymi bajeczkami, zapewniały, że wkrótce znowu pojawią się po nowe książeczki.

Jeśli mamy dziecko w wieku przedszkolnym 3-6 lat, a nie zdążyliśmy jeszcze przyjść do Biblioteki, możemy zapisać naszą pociechę i poprosić o wyprawkowy zestaw. Jest do rozdysponowania jeszcze kilkadziesiąt wyprawek. Gratisy dostępne są w Bibliotece Głównej i filiach MBP, zaś akcja trwa do końca marca lub wyczerpania książek.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

II Gminny Powstańczy Rajd Rowerowy – I VIII 2021r

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Kontynuacja budowy chodnika w Chwałowicach

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021