Fotorelacje

Małgorzata Cetnarska najlepsza w chodzie na 10 km

Małgorzata Cetnarska najlepsza w chodzie na 10 km

Na dystansie 20 kilometrów rozegrano wczoraj w Nowej Dębie mistrzostwa Polski seniorów w chodzie sportowym. Rywalizujących zawodników dopingowała liczna publiczność oraz olimpijczycy Robert Korzeniowski i pochodzący z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł.

Zawody, w których stawką były nie tylko tytuły mistrzów Polski ale i tak zwane minima kwalifikacyjne do letnich mistrzostw świata w Londynie otworzył burmistrz Wiesław Ordon i honorowi goście życząc sportowcom i kibicom wielu emocji.

Do startu na 20 kilometrów, czyli 19 pętli ulicami Żeromskiego, Krasickiego, 1 Maja i Jana Pawła II stanęło czternastu mężczyzn i siedem kobiet, wśród nich dziewięcioro uczestników Igrzysk Olimpijskich. Mistrzem Polski został Artur Brzozowski, który na mecie pojawił się z czasem 1:23:55. Wicemistrzowski tytuł zdobył Damian Błocki (MKL Szczecin), a trzeci był Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin).

Wśród pań złoty medal i mistrzowski tytuł zdobyła Paulina Buziak (LKS Stal Mielec) z czasem 1:36:08. Wicemistrzynią została Katarzyna Golba (pochodząca z Mielca reprezentantka AZS AWF Katowice), na trzecim miejscu znalazła się Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia).

Oprócz koronnego dystansu rozegrano też zawody na 5 i 10 kilometrów open. Na krótszej trasie wśród pań wygrała Antonina Lorek (AZS AWF Kraków) przed Julią Mądrą i Wiktorią Raś (LKS Stal Mielec). Wśród mężczyzn pierwszy był 17-letni Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie), ubiegłoroczny mistrz Europy juniorów do lat 18. Drugi był Maksymilian Kulig, a trzeci Kamil Piecuch (obaj LKS Stal Mielec).

Zawody na 10 km wygrała Małgorzata Cetnarska (Victoria Stalowa Wola) przed Natalią Kaliną (Gukla Bratkowice) i Weroniką Nowicką (LKS Vectra Włocławek). Wśród mężczyzn triumfował Leo Romero z Hondurasu, drugi był Michał Baranowski (MKS Unia Hrubieszów) a trzeci Sebastian Tara (LKS Stal Mielec).

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020