W Stalowej Woli

Mamy coraz więcej chodników i ścieżek rowerowych

Mamy coraz więcej chodników i ścieżek rowerowych

Przybywa chodników i ścieżek rowerowych zlokalizowanych wzdłuż dróg, których zarządcą jest  Zarząd Dróg Powiatowych w Stalowej Woli. To główne dzięki przebudowie dużych ulic w Stalowej Woli, ale też krótkie odcinki chodników powstają w małych miejscowościach w powiecie.

Jak informuje ZDP na bieżąco prowadzi analizę stanu technicznego chodników zlokalizowanych w ciągach dróg powiatowych.
Na terenie Stalowej Woli wzdłuż wszystkich ulic powiatowych są chodniki, a w części także  ścieżki rowerowe. Stan chodników w większości jest dobry, jednak część w niedługim czasie będzie wymagać remontów. Dotyczy to w szczególności chodników wzdłuż ul. Niezłomnych, ul. Dąbrowskiego, ul. Ogrodowej, ul. KEN.

W ostatnich latach zostały przebudowane dwie ulice:  ul. Przemysłowa oraz ul. Klasztorna, dzięki tej inwestycji powstały przy nich chodniki i ścieżki rowerowe. W tym roku przebudowywana jest ul. Poniatowskiego, przy której również zostaną zbudowane chodniki i ścieżki dla rowerzystów.

Na sieci dróg powiatowych przebiegających przez gminy: Pysznica, Bojanów, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany i Zaklików tylko lokalnie są chodniki w większości o nawierzchni z kostki brukowej. Dlatego, jak podkreśla ZDP, mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ubiegłym zostało zbudowane prawie 2,6 km chodników oraz ciągów pieszo – rowerowych na terenach wiejskich za blisko 700 tys. zł. Chodniki o różnej długości powstały w: Gwoźdźcu, Krzakach, Pysznicy, Chwałowicach, Zbydniowie, Zaklikowie.

Jak zaznacza ZDP bardzo istotną inwestycją w zakresie poprawy infrastruktury pieszej i rowerowej była budowa trasy Green Velo, w ciągu dróg powiatowych powstało w sumie ponad 23 km trasy. Trasa biegnie także przez miejscowości, w których wcale nie było chodników, a piesi chodzili wzdłuż drogi. Tak jest np. w Woli Rzeczyckiej w gminie Radomyśl nad Sanem.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021