W Stalowej Woli

Mamy najlepszych kucharzy

Mamy najlepszych kucharzy

Polędwiczka w jabłkach z komosą ryżową oraz  tartaletki ze szpinakiem, łososiem, serem pleśniowym i kurkami. Tymi potrawami Joanna Wójtowicz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli, ujęła jury V edycji konkursu kulinarnego „Kreatywny Kucharz” i tym samym zajęła 3. miejsce. To już kolejny sukces uczniów „Ekonomika”.

Konkurs ten odbył się 16 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. A temat przewodni, który miał być inspiracją dla uczniów, to „Podkarpacki fusion”.  W kulinarnych zawodach wzięło udział 13 uczniów szkół gastronomicznych z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego: z Tarnobrzega, Rzeszowa, Kielc, Sandomierza, Krosna, Iwonicza Zdroju i Stalowej Woli.

Młodzi kucharze mieli ściśle określone zadanie konkursowe. Każdy miał przygotować  przystawkę, w której wykorzystał ser podpuszczkowy oraz danie głównego na bazie polędwiczki wieprzowej z dodatkiem jabłka.
Joanna Wójtowicz, uczennicą  klasy III o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych w ZSP nr 3, świetnie poradziła sobie z zadaniami. Ponadto w tym konkursie  wziął udział jeszcze jeden uczeń tej szkoły – Arkadiusz Kupiec.

W skład jury weszli przedstawiciel lokalnych firm: Marek Łukasiewicz – właściciel firmy GASTRO TEAM oraz szef kuchni restauracji PATIO w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu,  Robert Pawlik – szef kuchni restauracji MAŁY RZYM w Sandomierzu zarazem przedstawiciel Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Stanisław Zawiślak – szef kuchni restauracji NAD WARKĄ w Mielcu, Artur Florkiewicz – szef kuchni restauracji WERANDA w Mielcu, Aneta Rado – właściciel restauracji NAD WARKĄ w Mielcu, Jakub Meksuła – kucharz w restauracji PATIO w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu.
Patronat merytoryczny nad konkursem sprawowało Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.
Joanna Piechuta

kkuch003

Na zdjęciu: Joanna Wójtowicz z nauczycielką Anną Wołoszczak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021