kultura i rozrywka

Marcowe “Seanse pod Palmą”

Marcowe “Seanse pod Palmą”

W marcu miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza na kolejne filmy z cyklu “Seanse pod palmą”. Jak zawsze w każdy wtorek uczta dla kinomanów. 

1.03.2016 / godz. 20.00

„BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ”

Barany

reż. Grímur Hákonarson

Cudownie ironiczna komedia o baranach i ludziach: „Barany. Islandzka opowieść”.

Historia dwóch brodatych braci i ich 40-letniego konfliktu, rozgrywającego się w surowej scenerii północnej Islandii w towarzystwie kilku baranów i stada owiec, zbiera bardzo pozytywne opinie. Zarówno recenzenci jak i widzowie podkreślają humanistyczny wymiar filmu, ironiczny humor i wspaniałe krajobrazy w nagrodzonych na Camerimage zdjęciach.

To jeden z najlepszych europejskich filmów zeszłego roku.
Paweł Mossakowski, Co Jest Grane *****

Film zachwyca połączeniem ciepłej ironii z dojrzałą nutą tragizmu. Piękna, wzruszająca metafora ludzkiego losu i tego, co w nim najważniejsze.
Janusz Wróblewski, „Polityka” 4/6

Wszystko wskazuje na to, że Grímur Hákonarson to Ethan Hunt europejskiego art house’u – prawdziwy spec od misji niemożliwych. (…) Choć trudno w to uwierzyć, ryzyko w pełni się opłaciło, a film dostarcza nam na przemian powodów do uśmiechu i silnych wzruszeń.
Piotr Czerkawski, Filmweb 8/10

„Barany. Islandzka opowieść” Grímura Hákonarsona (…) to przykład europejskiego kina
z najwyższej półki.
Darek Kuźma, Onet.pl

8.03.2016 / godz. 20.00

„NA SKRZYŻOWANIU WICHRÓW”

Na skrzyżowaniu wichrów

reż. Martti Helde

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Z okazji Dnia Kobiet wśród Pań rozlosujemy płyty DVD z filmami, które otrzymaliśmy od dystrybutora produkcji „Na skrzyżowaniu wichrów” – Aurora Films

II wojna światowa nie zdążyła jeszcze przejść do historii, a w Europie już zmienia się geopolityczny ład. Kraje bałtyckie zostają wcielone do ZSRR. Dla rdzennych mieszkańców Estonii rozpoczyna się dramat masowych wywózek na Syberię. Wśród ponad czterdziestu tysięcy wysiedleńców jest Erna, matka małej dziewczynki, rozdzielona ze swoim mężem
– wojskowym. To jej historię oglądamy na ekranie.

Scenariusz „Na skrzyżowaniu wiatrów” oparty został na listach i pamiętnikach pisanych przez Ernę. Film jest świadectwem jej postawy i hołdem złożonym tysiącom wysiedleńców.

Historię pisaną mrozem, głodem, upokorzeniami i pracą ponad ludzkie siły. Jednak mimo tych okrutnych warunków Erna nigdy nie straciła wiary w to, że uda jej się wrócić
do ojczyzny i odnaleźć ukochanego. Przez piętnaście lat w obozie nie udało się jej złamać. Kobieta pozostała niezłomna i przekonana o swojej wolności.

15.03.2016 / godz. 20.00

„110 %”

110

reż. Agnieszka Gola

Amerykanie mają Batmana, Spidermana, Fantastyczną Czwórkę; my mamy naszych superbohaterów z krwi i kości. Czołówka polskich sportowców, olimpijczyków, multimedalistów wielkich imprez sportowych po raz pierwszy odsłania drugą stronę medalu. „110%” to filmowa opowieść o marzeniach, pasji, odwadze sięgania do gwiazd i smaku zwycięstw. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą. Twórcy filmu przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili kilkadziesiąt miejsc, wszystko po to, by pokazać inną stronę życia sportowców.

W filmie dokumentalnym Agnieszki Goli pojawiają się: Rafał Sonik, Adam Małysz, Zofia Noceti–Klepacka, Karol Bielecki, Bartłomiej Bonk, Zbigniew Bródka, Rafał Majka, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Katarzyna Rogowiec, Natalia Partyka, Maja Włoszczowska, Andrzej Wrona, Mateusz Kusznierewicz oraz Robert Lewandowski.

22.03.2016 / godz. 20.00

„POWRÓT”

Powrót

reż. Simon Stone

Geoffrey Rush w roli głównej

Po „Koneserze” kolejna fantastyczna rola Geoffrey’a Rusha. „Powrót” (tytuł oryginalny: „The Daughter”) to historia zagmatwanych losów dwóch rodzin, głęboko skrywanych tajemnic z przeszłości, nie wyrównanych rachunków, sekretów, które nigdy nie miały ujrzeć dziennego światła. Film dla fanów wybitnego „Sierpnia w hrabstwie Osage”. Laureatowi Oscara towarzyszy inny znakomity aktor – Sam Neill.

29.03.2016 / godz. 20.00

„ROZBÓJNIK” / NOWE KINO TURECKIE

Rozbójnik
reż. Yavuz Turgul

Pokaz filmu w ramach cyklu NOWE KINO TURECKIE

Przed wieloma laty w górach Cudi schwytana została grupa rozbójników. Całą grupę skazano na karę więzienia i w trakcie jej trwania wszyscy, oprócz jednego, umarli. Pozostały przy życiu rozbójnik o imieniu Baran po 35 latach w odosobnieniu wychodzi na wolność
i postanawia wrócić do rodzinnej wioski. Dowiaduje się szokującej prawdy: wioska już nie istnieje, a przed laty zdradził go przyjaciel, który następnie wyjechał z jego ukochaną
z dzieciństwa. Baran postanawia podążyć ich śladem…

Bilet na seans: 5 zł

NOWE KINO TURECKIE – pokazy filmów organizowane we współpracy z Yunus Emre Enstitüsü – Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021