W Stalowej Woli

Masz oryginalny pomysł na biznes? Zgłoś się do Inkubatora!

Masz oryginalny pomysł na biznes? Zgłoś się do Inkubatora!

W stalowowolskim IT ruszył nabór wniosków o wsparcie działalności gospodarczej dla osób do 35 roku życia.

Najbardziej innowacyjne pomysły mają szansę na sfinansowanie.

Pilotażowy projekt pn. „Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub” to ogólnopolskie przedsięwzięcie finansowane ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia p.n. „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Rolę animatora platformy pełni Kielecki Park Technologiczny, a w skład konsorcjum oprócz stalowowolskiego IT wchodzą podmioty takie jak: Rzeszowska Agencji Rozwoju Regionalnego S. A., Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Izby Gospodarcze, a także przedsiębiorcy i uczelnie wyższe.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 15 nowo utworzonych przedsiębiorstw,

na rzecz których Inkubator Technologiczny będzie świadczył usługi podstawowe, takie jak.: zapewnienie powierzchni do potrzeb prowadzenia działalności, organizację warsztatów i szkoleń z zakresu wystąpień publicznych oraz przygotowanie prezentacji na sesje pitchingowe, mentoring, obsługa księgowa i prawna oraz zapewnienie opiekunów. Usługi specjalistyczne związane będą z opracowaniem nowego lub ulepszonego produktu, a polegać będą na wsparciu technicznym, technologicznym, inżynierskim, informatycznym. IT zapewni też pomoc w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu, badania rynku i oceniania możliwości rynkowych. Beneficjent programu otrzyma pomoc w obszarze projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych oraz wspomaganie sprzedaży.

W naborze do platformy startowej może brać udział pomysłodawca (osoba fizyczna lub zespół osób), który w momencie przedkładania swojego pomysłu nie ukończył 35 roku życia. Na wsparcie nie mogą liczyć projekty, które są już przedmiotem działalności gospodarczej. Preferowane będą pomysły, które wpisują się w katalog regionalnych, inteligentnych specjalizacji wspólnych dla co najmniej dwóch województw z Polski Wschodniej. Warunek: muszą one prezentować innowacyjne pomysły mające zastosowanie w życiu codziennym człowieka lub praktyce gospodarczej i wykorzystywać rozwiązania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

Kluczowym kryterium oceny pomysłu jest innowacyjność na poziomie co najmniej krajowym. Pomysły należy zgłaszać za pomocą strony internetowej www.platformystartowe.gov.pl.

„Oprócz wsparcia dla nowoutworzonych przedsiębiorstw w Stalowej Woli w ramach projektu będą organizowane wydarzenia o charakterze promocyjnym, takie jak: Startup Weekend, Starupowe Śniadania czy Kreatywne Piątki, które pozwolą na zawiązanie i zaktywizowanie środowiska osób kreatywnych skupionych wokół przedsiębiorczości i innowacyjności. Działania te będą również okazją do nawiązania kontaktów ze zrzeszeniami startupów w regionie, wymiany doświadczeń oraz promocji Miasta Stalowa Wola jako miejsca przyjaznego kreatywności i innowacjom” – wyjaśniają koordynatorzy projektu w stalowowolskim Inkubatorze.

Więcej informacji o projekcie pojawi się wkrótce na stronie internetowej www.itstw.pl.

Materiały Prasowe: Inkubator Technologiczny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021