W Stalowej Woli

Masz oryginalny pomysł na biznes? Zgłoś się do Inkubatora!

Masz oryginalny pomysł na biznes? Zgłoś się do Inkubatora!

W stalowowolskim IT ruszył nabór wniosków o wsparcie działalności gospodarczej dla osób do 35 roku życia.

Najbardziej innowacyjne pomysły mają szansę na sfinansowanie.

Pilotażowy projekt pn. „Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub” to ogólnopolskie przedsięwzięcie finansowane ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia p.n. „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Rolę animatora platformy pełni Kielecki Park Technologiczny, a w skład konsorcjum oprócz stalowowolskiego IT wchodzą podmioty takie jak: Rzeszowska Agencji Rozwoju Regionalnego S. A., Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Izby Gospodarcze, a także przedsiębiorcy i uczelnie wyższe.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 15 nowo utworzonych przedsiębiorstw,

na rzecz których Inkubator Technologiczny będzie świadczył usługi podstawowe, takie jak.: zapewnienie powierzchni do potrzeb prowadzenia działalności, organizację warsztatów i szkoleń z zakresu wystąpień publicznych oraz przygotowanie prezentacji na sesje pitchingowe, mentoring, obsługa księgowa i prawna oraz zapewnienie opiekunów. Usługi specjalistyczne związane będą z opracowaniem nowego lub ulepszonego produktu, a polegać będą na wsparciu technicznym, technologicznym, inżynierskim, informatycznym. IT zapewni też pomoc w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu, badania rynku i oceniania możliwości rynkowych. Beneficjent programu otrzyma pomoc w obszarze projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych oraz wspomaganie sprzedaży.

W naborze do platformy startowej może brać udział pomysłodawca (osoba fizyczna lub zespół osób), który w momencie przedkładania swojego pomysłu nie ukończył 35 roku życia. Na wsparcie nie mogą liczyć projekty, które są już przedmiotem działalności gospodarczej. Preferowane będą pomysły, które wpisują się w katalog regionalnych, inteligentnych specjalizacji wspólnych dla co najmniej dwóch województw z Polski Wschodniej. Warunek: muszą one prezentować innowacyjne pomysły mające zastosowanie w życiu codziennym człowieka lub praktyce gospodarczej i wykorzystywać rozwiązania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

Kluczowym kryterium oceny pomysłu jest innowacyjność na poziomie co najmniej krajowym. Pomysły należy zgłaszać za pomocą strony internetowej www.platformystartowe.gov.pl.

„Oprócz wsparcia dla nowoutworzonych przedsiębiorstw w Stalowej Woli w ramach projektu będą organizowane wydarzenia o charakterze promocyjnym, takie jak: Startup Weekend, Starupowe Śniadania czy Kreatywne Piątki, które pozwolą na zawiązanie i zaktywizowanie środowiska osób kreatywnych skupionych wokół przedsiębiorczości i innowacyjności. Działania te będą również okazją do nawiązania kontaktów ze zrzeszeniami startupów w regionie, wymiany doświadczeń oraz promocji Miasta Stalowa Wola jako miejsca przyjaznego kreatywności i innowacjom” – wyjaśniają koordynatorzy projektu w stalowowolskim Inkubatorze.

Więcej informacji o projekcie pojawi się wkrótce na stronie internetowej www.itstw.pl.

Materiały Prasowe: Inkubator Technologiczny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021