W Stalowej Woli

Masz prawo do mediacji – międzynarodowy tydzień

Masz prawo do mediacji – międzynarodowy tydzień

„Masz prawo do mediacji”- pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który przypada na dzień 15 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 12, a zakończy 17 października.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu

Od 12 do 17 października 2015 roku trwać będzie “Tydzień Mediacji”. Hasło tej ogólnopolskiej kampanii brzmi: “Masz prawo do mediacji”. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości a Policja jest jednym z partnerów działań.

Przez cały tydzień m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Informacje o Tygodniu Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli informacji o mediacjach będą udzielać policjanci w ramach prowadzonych dyżurów.

Więcej informacji o mediacjach znajdziesz tutaj. W dniu 15 października o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Sądu Rejonoiwego w Stalowej Woli przy ulicy Popiełuszki 16 będzie miał miejsce Okręgowy Dzień Mediacji. Spotkanie ma charakter otwarty i każdy, kto chce się dowiedzieć więcej na temat mediacji może w nim wziąć udział.

źródło: KWP Rezeszów/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021